7 druhů lži, které si vymýšlíme sami

Uvádíme 7 nejrozšířenějších druhů lži, kdy klameme sebe samy a bráníme vlastním úspěchům.

1. Jsem obětí minulosti

Nejste obětí vlastní minulosti, ale obětí současnosti kvůli minulosti. Vaše minulé činy určily, jaký jste. Můžete ale udělat chybu, když budete neustále rozebírat minulé události. Vaše minulost bude vás pronásledovat, dokud jí to dovolujete.

2. Jsem na to příliš starý

Nikdy nebudete příliš starý na něco. Například Nelson Mandela měl 76 let, kdy se stal prezidentem, a Leonardo da Vinci namaloval v 51 letech Giocondu.

Dokud o sobě pochybujete a myslíte si, že váš čas už pominul, ztrácíte sebevědomí a síly pro realizaci svých možností.

3. Když budu mít…, budu šťastný

Štěstí nepřijde s dosažením cíle, vaše radost bude pomíjivá. Soustřeďte se na schopnost cítit se šťastný bez toho, abyste si kladl ultimata.

4. Mohl bych to udělat až potom

Ta nejrozšířenější lež ze všech, které si říkáme. Jde o to, že nikdy nevíme, kolik máme ve skutečnosti času. Budeme-li stále čekat na okamžik, když budeme na něco připraveni, tento okamžik možná vůbec nenastane.

5. Jsem smolař, protože všechny moje pokusy byly marné

Zapomeňte na to, jak má váš život vypadat, soustřeďte se a začněte pracovat s tím, co je. Úspěch je proces, který se skládá z malých krůčků — rozhodnutí a akcí, které nás postupně přivedou k cíli.

6. Nejsem jako on, nedokážu to

Všichni lidé jsou různí, každý má vlastní start a vlastní možnosti. Rádi se srovnáváme s lidmi, kteří jsou na vrcholu kariéry. Změňte své myšlenky takto: „Když to dokázal on, já to také dokážu“.

7. Komplexy blokují schopnosti a úsilí

To, co v sobě nejvíce nenávidíte, a to, co se stále pokoušíte utajit, dělá vás ve skutečnosti jedinečným a přitažlivým.

Není zde článek celý?