Aliance ozbrojené opozice Sýrie doufá, že od USA získá protiletadlové rakety

Aliance sil ozbrojené opozice Sýrie „Demokratické síly Sýrie“ (SDF) doufá, že rozhodnutí USA zmírnit omezení na dodávku zbraní do Sýrie dovolí opozici získat protiletadlové rakety, informuje agentura Reuters.

Jak oznámil agentuře představitel aliance Taljal Silo, nehledě na to, že teroristická skupina Islámský stát nemá ve své výbavě bojová letadla, SDF chce získat rakety, aby v budoucnosti mohla bránit zemi od nepřátel. Odmítl upřesnit, koho tím myslí.

„V současnosti nás neohrožují žádná letadla, ale v budoucnosti se mohou objevit a z tohoto důvodu my žádáme (pozn. o rakety),“ oznámil Silo. Dodal, že koalice vedená USA zvýšila vojenskou podporu SDF na začátku kampaně proti IS v Rakke tím, že dodala alianci protitankové zbraně.

Dříve oficiální představitelka MZV RF Maria Zacharovová při komentáři o dodávkách těžkých zbraní do Sýrie, což je uvedeno v novém zákoně o výdajích na obranu USA, oznámila, že je to kontraproduktivní a nebezpečné pro region.

Prezident USA Barack Obama 8. prosince zrušil formální omezení na dovoz zbraní, nábojů a vojenské techniky spojencům USA v boji s teroristy v Sýrii.

Není zde článek celý?