Americký komentátor se omluvil za své výroky o havárii Tu-154

Americký komentátor a politický funkcionář Hussam Ayloush se omluvil za chybné výroky o havárii Tu-154 na sociálních sítích.

Aylush je členem výkonné rady Demokratické strany v Kalifornii a ředitel pobočky Rady americko-islámských vztahů v Los Angeles. Ayloush pravidelně vystupuje v amerických médiích jako komentátor ohledně politiky, práv člověka a vztahů mezi náboženstvími.

Pondělí Ayloush na svém twitteru napsal: „Jsem smutný kvůli zřícení ruského vojenského letadla. Tu-154 mohl přepravovat 180 vojáků místo 92!“.

Později se na facebooku omluvil. „Je mi líto, že jsem nemohl překonat hněv a emoce o tragické situaci v Sýrii. Nestydím se přiznat svou chybu. Můj tweet byla chyba a upřímně se omlouvám těm, kterých se dotkl, a to zejména rodinám a blízkým nevinných lidí, kteří zemřeli v katastrofě,“ napsal Ayloush.

Současně dal jasně najevo, že se omluvil jen proto, že se dozvěděl, že Tu-154 nepřepravoval jen vojáky Ruska. „Když jsem zjistil, že mezi oběťmi bylo mnoho lidí, kteří se neúčastní bojových akcí, byl jsem velmi rozrušený a potom jsem smazal a distancoval jsem se od svého tweetu (nechávám ho tady pro vysvětlení),“ napsal Ayloush.

Není zde článek celý?