Charlie Hebdo karikatury: Výkaly na papíře

Oficiální představitel ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov uvedl, že je velice ponižující pro normálního člověka věnovat pozornost nehorázným karikaturám týkajícím se havárie letadla Tu-154 nad Černým mořem.  

Karikatury o nehodě ruského dopravního letadla se objevily v nechvalně známém francouzském časopise Charlie Hebdo. Karikatury znázorňují potápějící se letadlo a muže ve vojenské uniformě, pravděpodobně sólistu Aleksandrova Ensembleho zpívajícího: „A-A-A-A-A-A.“ „Repertoár sboru Rudé armády se rozšiřuje,“ říká titulek na obrázku. Další z karikatur ukazuje potápějící se letadlo v plamenech s titulkem: „Špatné zprávy, Putin tan nebyl.“

„Další akt defekace na papíře těmito dvounožci z Paříže není ničím. Dokonce věnování pozornosti této napjaté špíně je pro normálního člověka ponižující. Nemohu se přimět k tomu, abych řekl, že zdali je tato kreativita projevem autentických „západních hodnot“, pak jsou jejich podporovatelé a ochránci zatracení, přinejmenším k samotě v budoucnu,“ uvedl Igor Konašenkov. Mluvčí Státní dumy Irina Yarovaya také komentovala zveřejnění těchto karikatur. Podle ní je nejnovější publikace satirického časopisu zcela mimo „lidskou morálku a práva“.

„To je extremismus, který nemá nic společného s žurnalistikou a kreativitou. Tato umělecká tvorba ohavnosti nic nemění, ale posiluje přímé a smysluplné podněcování terorismu,“ citovala mluvčí agentura Ria Novosti.

Tento nechvalně známý francouzský časopis již dříve otiskl satirické kresby věnované nehodě ruského dopravního letadla nad Sinai, zabití ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova a chování ruských fotbalových fanoušků na Euro 2016.

Tento francouzský časopis je známý díky svým karikaturám, které vyvolávají smíšené reakce, a to až k násilí a averzi.

V červnu 2016, časopis zveřejnil Královnu Alžbětu II s nahými hýžděmi. Před tím, Charlie Hebdo publikoval karikatury věnované imaginárnímu teroristickému činu během rusko-anglického fotbalového utkání. Časopis je nejvíce znám kvůli zveřejnění karikatur proroka Mohameda, jež otřáslo celým islámským světem a vyvolalo vlnu nenávisti v mnoha zemích. V lednu 2015, skupina ozbrojených mužů zaútočila na kanceláře časopisu, kde zabila 12 lidí a 11 zranila.

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto:koláž svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?