Clintonová se dostala do seznamu nejméně vlivných lidí podle verze magazínu GQ

Bývalá kandidátka na prezidenta USA za Demokratickou stranu Hillary Clintonová se dostala do seznamu nejméně vlivných lidí podle verze magazínu GQ.

Podle slov Drew Magary, který soupis sestavoval, neměl jinou možnost po volebních výsledcích, než zařadit Clintonovou do daného ratingu. „Když prohraješ s Donaldem Trumpem, tak se dostáváš do tohoto seznamu,“ komentoval žurnalista dané rozhodnutí.

Kromě bývalé kandidátky za demokraty se do seznamu také dostal republikán Jeb Bush, který zastavil volební kampaň po primárkách, a rodina Bushů jako taková. Podle názoru autora má Bush na svém svědomí „plno odporných“ věcí, což posloužilo jako základ pro to zařadit ho do seznamu. Další politik, jehož jméno se dostalo do seznamu, je bývalý premiér Velké Británie.

Jak říká Magary, on „vyvolal hlasování o výstupu z EU s tím, že předpokládal, že se to nikdy nestane“, což vedlo ke skutečnému „chaosu“ v zemi.

„Oběťmi“ magazínu se stali i představitelé show-byznysu a spisovatelských kruhů. Například autorka Harryho Pottera Joanne Rowlingová dostala tento „titul“ kvůli neúspěchu nové knihy. Do seznamu se dále dostala i zpěvačka Taylor Swiftová.

Není zde článek celý?