Další výpad Litevských státních orgánů proti ruským televizním kanálům

1482944236_1457862321_1429411404_atxzh9u64dm

“Pánové, co se děje? Vždyť je to jen vlak!”

Vzpomínám si, jak na Ukrajině bylo vyhlášeno „další vítězství“ – do země přišlo evropské televizní vysílání místo zakázaných ruských televizních kanálů. Ve skutečnosti se ukázalo, že Evropa nepřišla vzdělávat a informovat, ale škodit –  většina nových evropských kanálů byla určena pro diváky 18+. Zdá se, že tento příklad je nakažlivý, neboť Litva nyní směřuje k „integraci do evropského informačního prostoru“. V parlamentu pobaltské republiky odhlasovali změnu v informování veřejnosti, kde je zakotveno snížení objemu ruského TV vysílání, a pokud projde pozměňovací návrh, bude 90% TV vysílání jen v oficiálních jazycích EU.

To není první pokus litevských „iniciativních“ politiků vytěsnit ruský obsah z litevské TV. V loňském roce byla autorkou návrhu stejné novely zákona prezidentka Litvy Dalia Grybauskaiteová, ale parlament tento návrh odmítl. Poté se autorství tohoto návrhu chopilo několik politiků, a dle jejich názoru, nový parlament bude muset tento zákon přijmout (volby se konaly v Litvě v říjnu 2016).

Žijeme ve světě mnoha a mnoha informací, přicházejících z ostatních zemí, proto jsme přesvědčeni, že tento zákon je pro naši veřejnost velmi prospěšný, usnadní nám integrovat se do Evropy“, – řekl jeden z autorů návrhu zákona poslanec Laurynas Kaschyunas.

Podle Kaschyunase, politici chápou, že „ je nutné se učit evropským jazykům, rozšiřovat si obzory a nepodléhat „účinkům ruské propagandy“. Tak, a vyjasnilo se, čemu Evropané učí Ukrajince pomocí svých pornografických telekanálů – „cizím jazykům a jak si rozšiřovat obzory“. Zapamatujte si to!

Obecně vzato, to vše je velmi směšné…Totiž, žádný zákaz ruskojazyčných programů nebude fungovat na internetu a nyní prakticky všechny televizí kanály na internet volně vkládají svoje vysílání nebo vysílají on line. Celá tato válka Litvy s ruskojazyčnými televizními kanály je nesmyslná, ale velmi dobře odhaluje, že i když litevský parlament pracuje v nové sestavě po volbách pouze dva měsíce, už je zcela jasno, čím jsou poslanci znepokojeni. Že to vůbec nejsou skutečné problémy jejich země…

Zolotoj, Speciálně pro Politikus.ru

Zdroj: http://politikus.ru/events/88514-ocherednoy-vypad-vlastey-litvy-protiv-rossiyskih-telekanalov.html

loading…

Není zde článek celý?