Jedno malé upozornění

Při vánočních modlitbách, pokání, a odevzdání se vesmíru, a vůbec o svátečním čase nezapomeňme na jedno. Na dnešních Novinkách je rozhovor v duchu vánočním. Což o to. Tematika je jak má být. Rozhovor s režisérem panem Jiřím Strachem o jeho filmu Anděl páně 2. V kinech už běží a je zájem. Údajně. Věc má malinkatý háček. Jde o pohádku, ve které má zanedbatelnou roličku jistý pan Horáček. Nejde, prosím, o shodu jmen s organizátorem sázek.

Žvanivé Novinky se před několika dny prokecly, že bude muset udělat televize výjimečku.

V čem? Aby pohádku pustila na obrazovku.

A proč? Ono to nějak souvisí s prezidentskou kampaní a termíny pro sebeprezentaci žadatelů o prezidentský džob v době pro sebeprezentaci určené.

Já nevím jak to je podle našeho ne/práva, ale televize asi tu výjimku udělá ráda. Ostatně Novinky se za ten malý pardónek přimlouvaly. Vždyť rolička je malá a skoro nikdo si panáčka Horáčka v pohádce jako zájemce o práci prezidenta nevšimne. A pohádka je tak hezká, křesťanská a vůbec úspěšná. Alespoň to všude píšou. Zvlášť v dnešní době, kdy se do Evropy valej hordy neznabohů nájezdníků.

On totiž Horáček je navíc filuta. A jde na to od lesa. Na Státní svátek mluvil oduševněle na Staromáku. Žádné provokace, důstojnost především.  A teď v rouše beránčím. Určitě tam nebude za rohatýho nebo dokonce Lucifera.

Když to celé shrnu: reklama, podprahová manipulace, prezidentská kampaň umně vedená mimo právní normy a já nevím, co ještě.

Vykutálený sázkař nemusí být vykutálený prezident, výborný diplomat a manžel Stropnický nemusí být výborný ministr obrany, skvělá obranářka Parkanová skvělou zpěvačkou, žádostivý kandidát vstupu do povolené strany, nějaký Pavel, žádostivý jestřáb kořisti NATO na východě, a tak dále. Věta by byla dlouhá.

Modleme se za pana Horáčka, aby mu byla země lehkou. A nemusí to být dnes. Hlavně pravidelně a každý den.

loading…

Není zde článek celý?