Kirby vyvrátil Putinův úsudek o vojenské převaze Ruska

Oficiální mluvčí MZV USA John Kirby nesouhlasil s názorem ruského prezidenta Vladimira Putina, který prohlásil, že Rusko je dnes silnější než kterýkoli potenciální agresor. Svůj názor vyslovil v průběhu briefingu pro novináře.

„Myslím si, že profesionalismus, znalosti a možnosti, které jsou vlastní ozbrojeným silám Spojených států, jsou nepochybné a nesporné. A Amerika má plné právo výt hrdá na muže a ženy, které nosí stejnokroj a brání její zájmy po celém světě“, podotkl Kirby.

„A myslím si, jsem o tom přesvědčen, že moji kolegové z ministerstva obrany by řekl totéž“, dodal Kirby, který byl dříve oficiálním mluvčím Pentagonu.

Na otázku, jestli zvyšují „vojenský status“ Ruska jeho akce na Ukrajině a v Sýrii, Kirby odpověděl, že nesdílí tento názor. „Nemyslím si, že v celých dějinách lidstva byly někdy takové ozbrojené síly — bojeschopné, intelektuální, mohutné, s kompetentním vedením a dobrou výbavou, jaké mají nyní USA“, zdůraznil.

Ve čtvrtek 22. prosince na rozšířeném zasedání kolegia Ministerstva obrany Putin prohlásil, že Rusko má vojenskou převahu.

Není zde článek celý?