Krasobruslařka Sotnikovová může přijít o zlato ZOH 2014

Ruské krasobruslařce Adelině Sotnikovové mohou odebrat zlatou medaili ZOH 2014 v soutěži žen. Oznámila to agentura R-Sport s odvolání na italské noviny La Gazzetta dello Sport.

V prosinci byla zveřejněna druhá část referátu předsedy nezávislé komise Světové antidopingové agentury (WADA) Richarda McLarena, v níž se tvrdí, že přes tisíc ruských sportovců bylo zapojeno do manipulací s dopingovými vzorky ve 30 druzích sportu a v různých turnajích.

Podle informace novin je olympijský mistryně Sotnikovová mezi sportovci, kteří se podezírají z manipulací s dopingovými vzorky. Nejde přitom o kladný dopingový test ani o jeho záměnu. Noviny rovněž zdůrazňují, že analýza moči ruské sportovkyně byla čistá. Na zkumavce se vzorkem Sotnikovové je podle tvrzení listu rýha „prvního typu“, což může svědčit o možném otevření zkumavky a možných následujících manipulacích.

Na ZOH v Soči si vybojovala ruská sportovkyně zlato v soutěži žen. Stříbro dostala jihokorejská krasobruslařka Kim Ju-na, a na třetím místě skončila Italka Carolina Kostnerová.

Není zde článek celý?