Krym je připraven představit OSN návrh rezoluce o Ukrajině

Krym je připraven představit Valnému shromáždění OSN návrh rezoluce o Ukrajině a poukázat na skutečná narušení lidských práv, sdělil RIA Novosti člen krymské vlády Zaur Smirnov.

„Dostáváme různými kanály žádosti Ukrajinců, abychom se obrátili na OSN ohledně donebevolajícího narušení lidských práv v jejich zemi. Sami se obrátit nemohou a bojí se, protože na Ukrajině je potlačován každý projev svobody a jiného smyšlení,“ řekl Smirnov.

Rovněž řekl, že na Ukrajině sílí radikální náboženské a nacionalistické skupiny, vzkvétají myšlenky fašismu a antisemitismu, příkladem čehož je útok na synagogu v Umani.

OSN nesmí nechat bez povšimnutí vodní, dopravní, potravinovou a energetickou blokádu Krymu ze strany Ukrajiny a rovněž vyslání na poloostrov diverzních skupin.

Valné shromáždění OSN přijalo dříve rezoluci, v níž se praví o „poškození lidských práv, diskriminačních opatřeních a praktikách vůči krymským obyvatelům,“ včetně „krymských Tatarů a také Ukrajinců a osob patřících k jiným etnickým a náboženským skupinám.“ Autorkou návrhu této rezoluce byla Ukrajina.

Není zde článek celý?