Lavrov o kontaktech s Trumpovým týmem: Ke kontaktům jsme připraveni kdykoli

Rusko je připraveno ke kontaktům se Spojenými státy kdykoli a v těch nejrůznějších formátech, nechceme to ale uspěchat, prohlásil v interview pro RIA Novosti šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

„Kontakty jsme ochotni navázat kdykoli a v těch nejrůznějších formátech, nechceme to ale uspěchat. Mimo jiné i proto, že jsme si vědomi toho, jak velice je (zvolený prezident USA) Donald Trump v těchto dnech zaneprázdněn sestavováním své administrativy. Dnes je to pro něj zřejmě nejdůležitější úkol,“ řekl ruský ministr.

Podle jeho slov je Rusko připraveno, jak mnohokrát zdůrazňoval ruský prezident, spolupracovat s budoucím prezidentem USA a jeho týmem na překonání krize ve dvoustranných vztazích, která nevznikla vinou Moskvy.

„Přijali jsme samozřejmě pozitivně postoj Donalda Trumpa podporující normální součinnost s Ruskem, jak to prohlašoval v průběhu předvolební kampaně. Během telefonního rozhovoru Vladimira Putina s Donaldem Trumpem, který se uskutečnil 14.prosince, byla zdůrazněna nutnost napravování současného mimořádně neuspokojivého stavu rusko-amerických vztahů,“ zdůraznil ruský ministr zahraničních věcí.

Není zde článek celý?