Marine Le Penová se vyjádřila za vystoupení Francie z NATO a EU

Předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová prohlásila, že Francie má vystoupit z NATO a Evropské unie a eurozónu musí opustit spolu s dalšími zeměmi.

„Frexit bude součástí mé politiky,“ prohlásila politička v rozhovoru pro řecké noviny Dimokratia News, ve kterém rovněž potvrdila svou účast v nadcházejících prezidentských volbách.

Francouzi budou volit prezidenta v dubnu a v květnu 2017. Le Penová se považuje za jednoho z hlavních kandidátů na post hlavy státu.

Podle jejího názoru až Francie opustí EU a eurozónu, to samé musí učinit Portugalsko, Itálie, Irsko, Řecko a Kypr. „Ideální by bylo, pokud by všechny tyto země odešly spolu s Francií ve stejný den a já se je o to pokusím přesvědčit,“ řekla Le Penová.

„Lidé mají mít právo hlasovat za osvobození se od otroctví a vydírání ze strany technokratů z Bruselu a vrátit zemi suverenitu. Britové to pochopili a hlasovali pro vystoupení z Evropské unie, i když ovšem nikdy nevyměnili libru za euro,“ řekla předsedkyně Národní fronty.

Le Penová prohlásila, že pokud se stane prezidentkou, tak Francie nezůstane ani v NATO, neboť tato organizace podle ní již není zapotřebí. NATO „bylo vytvořeno, když existovala hrozba ze strany organizace Varšavské smlouvy a expanze komunistického Sovětského svazu. Ani SSSR, ani Varšavská smlouva již neexistují. Washington podporuje existenci NATO, aby obsluhoval své zájmy v Evropě,“ prohlásila francouzská politička.

Není zde článek celý?