Ministerstvo dopravy RF uvedlo hlavní verze pádu Tu-154

Teroristický útok nepatří mezi hlavní verze zřícení Tu-154, příčinou mohl být technický stav letounu nebo chyba v pilotování, sdělil ministr dopravy Maxim Sokolov.

„Úkolem činnosti vládní komise není zjištění příčin, jež způsobily tuto katastrofu, tuto havárii. Chci ale říct, že pro zorganizování práce musíme pochopit, co zavinilo pád. Dnes, pokud vím, nezahrnují hlavní verze teroristický útok, proto vycházíme z toho, že příčinou havárie mohl být buď technický stav nebo chyba v pilotování,“ sdělil Sokolov na brífinku.

Ministr zdůraznil, že příčiny tragédie má zjistit vyšetřování a také speciální technická komise ministerstva obrany.

Sokolov připomněl, že se vládní komise, kterou vede, věnuje likvidaci následků havárie a organizaci práce s příbuznými obětí.

Letadlo Tu-154 ruského ministerstva obrany, jež letělo do Sýrie, se zřítilo do Černého moře v neděli ráno. Podle zprávy ministerstva bylo na palubě 92 lidí: osmičlenná posádka a 84 cestujících, mezi nimiž bylo 8 vojáků, 64 umělců Alexandrovova souboru, 9 zaměstnanců ruských televizí, předsedkyně dobročinného fondu Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinka, známá jako doktorka Liza, a dva federální úředníci.

Není zde článek celý?