Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, s kterými druhy rakoviny účinně bojuje nový lék

Nový domácí přípravek je účinný na melanom, rakovinu plic, ledvin, močového měchýře, hlavy a krku, sdělil ve čtvrtek ředitel oddělení veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Oleg Salaj s odkazem na autory vynálezu.

„Kardinální odlišnost dané třídy přípravků spočívá v tom, že na rozdíl od chemoterapeutických prostředků působí dál po skončení užívání,“ cituje Salagaj prezidenta společnosti BIOCAD Dmitrije Morozova.

Přípravek zahájí imunní reakci, která umožní bojovat s nádorem, což poskytuje šanci dokonce pacientům s nejtěžší formou rakoviny, upřesnil Morozov.

Ruská ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová nedávno sdělila, že látka, jež má zatím „pracovní“ název PD-1, absolvuje druhou fázi klinických zkoušek. Do prodeje může být dána za rok nebo rok a půl.

Rakovina je dnes jednou z hlavních příčin smrti lidí ve většině vyspělých zemí. V Rusku trpí na onkologické choroby přibližně tři miliony lidí. Podle zprávy ministerstva zdravotnictví stoupl počet nemocných na rakovinu za posledních deset let o 18 %. Každý rok jsou zhoubné nádory zjištěny u přibližně 500 tisíc občanů RF.

Není zde článek celý?