Ministr dopravy RF uvedl podrobnosti o vylovené černé skříňce Tu-154

Černá skříňka zříceného letadla Tu-154, jež byla dopravena do Moskvy, zapisovala nejdůležitější letové údaje až do zničení stroje, oznámil ruský ministr dopravy Maksim Sokolov.

„Odborníci již přistoupili k dešifrování záznamu. Tyto otázky jsou ale v kompetenci zvláštní komise, kterou vytvořilo ministerstvo obrany,“ řekl Sokolov.

Podle ministra dopravy jsou údaje z černé skříňky velmi důležité pro úspěšné završení vyšetřování a zjištění příčin havárie.

Sokolov rovněž dodal, že záchranáři nalezli trup letadla, motor, a další konstrukční prvky. Veškeré úlomky budou vyzvednuty na povrch a dopraveny na pevninu.

„Letadlo se rozpadlo na několik kusů, proto nelze mluvit o nějaké hlavní části nalezených trosek,“ řekl Sokolov.

Letadlo Tu-154 ruského ministerstva obrany, jež letělo do Sýrie, se zřítilo do Černého moře v neděli ráno. Podle zprávy ministerstva bylo na palubě 92 lidí: osmičlenná posádka a 84 cestujících, mezi nimiž bylo 8 vojáků, 64 umělců Alexandrovova souboru, 9 zaměstnanců ruských televizí, předsedkyně dobročinného fondu Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinka, známá jako doktorka Liza, a dva federální úředníci.

Není zde článek celý?