Mongolsko požádalo Rusko jen tak o 100 miliard rublů

Mongolsko požádalo ruskou stranu, aby posoudila otázku o poskytnutí zvýhodněného úvěru v částce zhruba 100 miliard rublů, informuje Lenta.ru. Představitelé asijské země přitom ovšem neupřesnili, na jaké účely tyto peníze potřebují.

Moskva vydání prostředků zamítla, jelikož kvůli „chybějící informaci o tom, na jaké účely mongolská strana úvěr potřebuje, a finančním parametrům přijatelným pro mongolskou stranu nepokládá ruská strana za možné předmětně žádost partnerů projednat“, zdůrazňuje se v protokolu ze schůzky zástupců obou zemí.

Zasedání rusko-mongolské mezivládní komise pro obchodně-ekonomickou a vědecko-technickou spolupráci se konalo 13. prosince v Ulánbátaru.

V únoru podepsal ruský prezident Vladimir Putin zákon o odepsání dluhu Mongolska vůči Rusku. V souladu se smlouvou se dluh ve výši 174,2 milionů dolarů Mongolsku promíjí z 97 %. Zbývající část půjčky Mongolsko včas nesplatilo.

V dokumentu bylo řečeno, že „existence neurovnaných finančních závazků Mongolska vůči Rusku se stala zadržujícím faktorem rozvoje dvoustranné investiční spolupráce“. Ulánbátar má nyní převést Moskvě 3,8 milionu dolarů.

Není zde článek celý?