MZV: USA rozhodly maximálně zkomplikovat život vypovězeným diplomatům a jejich rodinám

Akce americké vlády pro vyhoštění ruských diplomatů byly podniknuty takovým způsobem, aby byl maximálně zkomplikován jejich život a život jejich dětí, prohlásila mluvčí MZV RF Maria Zacharovová.

„Vznikly samozřejmě velké problémy, jak z hlediska americké vlády mají opustit zemi ruští diplomaté. Vždyť jak výborně víme, není možné těsně před Silvestrem koupit letenky, tím spíš, že přímé lety z Washingtonu do Moskvy začnou jen 2.ledna. Ruští diplomaté ale musí opustit území USA do konce dne 1. ledna,“ řekla.

„Zvláštní znepokojení vzbuzuje fakt, že děti, školáci, jež musí rovněž odejít spolu s rodiči, jsou vytrženi z vyučování, mají se vrátit do Ruska a v co nejkratším termínu zahájit tu studium. Na to si ve Washingtonu nikdo nepomyslel. Je to hrozná představa, že si právě na to mysleli, a rozhodli udělat tak, aby maximálně zkomplikovali život našim diplomatům a jejich rodinám,“ řekla Zacharovová.

29. prosince prezident USA Barack Obama podepsal příkaz o nových sankcích vůči Rusku.

Ruský prezident Vladimir Putin v odpovědi na zavedení nových protiruských sankcí ze strany USA prohlásil, že Rusko si ponechá právo na odvetná opatření, nebude se ale snižovat na úroveň „kuchyňské“ diplomacie.

Není zde článek celý?