MZV vidí předpoklady k východu ze slepé uličky, do které vztahy zavedl tým Obamy

Existují veškeré předpoklady k východu z té slepé uličky, do které rusko-americké vztahy zavedla současná administrativa USA, oznámila v rozhovoru pro RIA Novosti oficiální představitelka MZV RF Maria Zacharovová.

Poznamenala, že dokonce s bývalým týmem USA, který „absolutně neskrýval svoji protiruskou politiku v mnoha otázkách“, ruské orgány pracovaly a „snažily se odhalit ty body, ve kterých byl možný dialog, a USA byly připraveny k velké plnohodnotné spolupráci“.

„Samozřejmě existují věci, na které nemůžeme reagovat. Ale naše principiální pozice je taková: není důležité, jak je partner složitý, i tak je nutné s ním pracovat. Blokování práce vede ještě k větší komplikaci vztahů. A proto jak jsme říkali, a jak budeme říkat: pracovat budeme s jakýmkoliv týmem. Vycházíme z toho, že samozřejmě je důležité vyjít ze slepé uličky, kam se rusko-americké vztahy dostaly v době vlády předchozích obyvatel Bílého domu, a teď jsou k tomu všechny předpoklady,“ řekla oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí.

Není zde článek celý?