Na MZV RF označili rozhodnutí USA dodávat zbraně do Sýrie za nepřátelský krok

Rozhodnutí USA dodávat zbraně do Sýrie přímo ohrožuje letadla VKS Ruska, jiný ruský vojenský personál a také velvyslanectví Ruska v Sýrii. Praví se to v prohlášení oficiálního mluvčího ruského MZV Marie Zacharovové.

„Washington sází na poskytování vojenské pomoci protivládním útvarům (v Sýrii), které se jen málo liší od krvavých hrdlořezů. Teď je možnost dodávat jim zbraně včetně přenosných protiletadlových raketových kompletů zapsána v novém zákonu“, praví se v prohlášení uveřejněném na webových stránkách ruského diplomatického rezortu.

Zacharovová podotýká, že v Obamově administrativě nemohou nechápat, že se poskytované zbraně ocitnou rychle v rukou džihádistů, „s nimiž je domnělá „umírněná“ opozice už dávno zajedno“.

„Počítají možná dokonce s tím, že tak to bude, protože fakticky opatrují teroristickou skupinu Fronta an-Nusrá, která je odbočkou Al Káidy. Nedá se to označit jinak než za nadržování teroristům. Patřičné rozhodnutí přímo ohrožuje také letadla VKS Ruska, jiný ruský vojenský personál a naše velvyslanectví v Sýrii, které bylo už nejednou ostřelováno“, zdůrazňuje se v prohlášení.

Proto podle slov mluvčí MZV hodnotí Rusko tento krok jako nepřátelský.

Není zde článek celý?