Nedaleko Moskvy poprvé provedli střelecké zkoušky s účastí bojových robotů

Zkoušky s účastí robotů „Soratnik“ a „Něrechta“ poprvé proběhly na operačních soustředěních s představiteli hlavního velení Pozemních vojsk na polygonu v Alabino nedaleko Moskvy, oznámil novinářům ve středu hlavní velitel Pozemních vojsk generálplukovník Oleg Saljukov.

„Poprvé na těchto soustředěních byla vykonána bojová střelba při simulování taktické epizody motostřelecké čety s použitím bojové robotizované vojenské techniky, modulových roboto-technických komplexů „Soratnik“ a Něrechta“, řekl.

Saljukov připomněl, že operativně-speciální soustředění Pozemních vojsk probíhá každoročně. Jeho účelem je posoudit nové výzvy a úkoly stojící před Pozemními vojsky, podělit se zkušenostmi a získat nové znalosti.

„Za minulý rok se značně rozšířily funkce Hlavního velení Pozemních vojsk, objevily se nové úkoly, proto vznikla potřeba s nimi seznámit personál a vypracovat cesty řešení,“ podtrhl hlavní velitel.

Generál uvedl, že v průběhu soustředění proběhly lekce v parku „Patriot“ a na polygonu Alabino se konaly cvičné střelby.

„Něco nás v nové technice uspokojuje, něco ne. Hlavním kritériem nových systémů je jejich nutnost v boji. Po ukázce jsme své názory a připomínky sdělili zástupcům výrobců. Je nezbytné, aby se veškerá nová technika zdokonalovala,“ shrnul Saljukov.

Není zde článek celý?