Nizozemsku zachutnalo bourání vztahů, oznámila Zacharovová

Rozhodnutí orgánů Nizozemska o obnovení fungování vojenského objektu USA mluví o tom, že vedení země zachutnalo bourání vztahů s Ruskem, oznámila oficiální představitelka MZV RF Maria Zacharovová.

„Vypadá to, že vedení Nizozemska zachutnala jeho bujná aktivnost v cíleném bourání vztahů s Ruskem,“ oznámila oficiální představitelka MZV.

„Teď se vrhlo do posílení své bojové protiruské linie „železem“,“ dodala.

Zacharovová podotkla, že realizace takových plánů jasně svědčí o tom, že Nizozemci jdou „jako předvoj aktivistů NATO v realizaci summitů aliance ve Velké Británii a Polsku, které jen stěží lze nazvat obranými“.

„Pod záminkou mýtické „hrozby z Východu“ se Haag účastní vzdušných, mořských a pozemních komponentů rozšiřování vojenské přítomnosti koaličních sil v příhraničních s Ruskem oblastech, včetně hlídkování vzdušného prostoru Pobaltských států a mnohonárodním batalionu NATO v Litvě. Nizozemsko poskytlo své území pro skladování amerických jaderných zbraní v Evropě,“ dodala diplomatka.

Moskva pokládá, že „taková rozhodnutí ve vojenské oblasti stojí v jedné řadě s četnými nepřátelskými výpady nizozemských orgánů vůči Rusku, které jsou namířené na rozdmýchávání ve veřejném mínění Nizozemců protiruské hysterie“, podtrhla.

Není zde článek celý?