Novinářku The Guardian rozzlobil kritik, který obdivoval fotografie vraždy Karlova

Americký umělecký kritik Jerry Salz, který označil fotografie z místa vraždy Andreje Karlova za „umělecká díla“, pobouřil novináře The Guardian.

Po vraždě ruského velvyslance známý americký umělecký kritik Jerry Salz napsal ve svém sloupku v časopise The New York Magazine, že fotografie z místa tragedie jsou „podivně krásné“ a připomínají mu nejlepší díla Caravaggiova. Jeho provokační výroky měly velký ohlas. Dopisovatelka The Guardian Emma Broxová napsala: „Vražda lidí nemůže být uměleckým dílem“.

Důkladný rozbor expozice a barevné škály těchto fotografií, a také tvrzení Salze o tom, že když se díváme na vraha, můžeme pocítit „ireálný a skrytý vizuální tanec“ pokládá novinářka za nemístné. „Vždy mne mrzelo, kdy kritici používají v podobných případech „zvláštních slovíček“, aby si udělali provokativní image“, píše Broxová.

Podle názoru novinářky The Guardian podle Salzových kategorií je možno označit za umělecké dílo třeba i smutně proslulý nápis na vratech Auschwitze. „To ale nebylo nikdy uměleckým dílem a nikdy se jím nestane“, uzavírá novinářka.

Není zde článek celý?