Průzkum: téměř 70% Němců podpořilo myšlenku přezkoumání migrační politiky

Většina Němců podpořila požadavek předsedy vlády Bavorska Horsta Seehofera o přezkoumání německé politiky v oblasti migrace a bezpečnosti po teroristickém útoku v Berlíně, což dokazují výsledky nového průzkumu

Podle průzkumu institutu pro výzkum veřejného mínění Emnid pro Bild am Sonntag bylo 68 % Němců za přijetí nových opatření a 30 % hlasovalo proti. Více jak 80 % respondentů hlasovalo pro posílení kamerového systému na veřejných místech.

Celkově bylo dotázáno více jak 500 lidí, průzkum probíhal 21. listopadu.

V pondělí večer najel nákladní vůz do lidí, kteří se nacházeli na vánočních trzích v centru Berlína. Zemřelo 12 lidí, 48 lidí bylo hospitalizováno. Německá vláda prohlásila, že se jednalo o teroristický čin. Podle informace agentury Reuters převzala odpovědnost za útok teroristická skupina IS. 24letý Tunisan Anis Amri podezíraný z účasti v teroristickém činu, po němž bylo vyhlášeno pátrání, byl zavražděn v přestřelce s policisty v Itálii.

Po útoku Horst Seehofer oznámil, že německé orgány jsou povinny přezkoumat a regulovat migrační politiku a politiku bezpečnosti.

Není zde článek celý?