Putin: Přeji všem všechno nejlepší!

Prohlášení prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.

Nové nepřátelské kroky vlády Baracka Obamy pokládáme za provokační, zaměřené na další podkopání rusko-amerických vztahů. Zjevně to odporuje základním zájmům jak ruského, tak amerického národa. S ohledem na zvláštní odpovědnost Ruska a USA za zachování globální bezpečnosti to škodí celému komplexu mezinárodních vztahů.

Podle stávající mezinárodní praxe má Rusko všechny důvody pro adekvátní odpověď.

Ponecháme si právo na odvetná opatření, nebudeme se ale snižovat na úroveň „kuchyňské“, neodpovědné diplomacie a další kroky ve směru budování rusko-amerických vztahů budeme podnikat na základě politiky, kterou bude provádět administrativa prezidenta Trumpa.

Ruští diplomaté vracející se domů stráví novoroční prázdniny se svými příbuznými a blízkými, doma. Nehodláme vytvořit problémy americkým diplomatům. Nikoho nebudeme vyhošťovat.

My nebudeme zakazovat jejich rodinám ani dětem používat místa odpočinku, na která jsou zvyklí během oslav nového roku. Nejen to, všechny děti amerických diplomatů, kteří jsou akreditovaní v Rusku, zvu na slavnostní novoroční a vánoční představení do Kremlu.

Škoda, že vláda prezidenta Baracka Obamy končí svoji činnost podobným způsobem, ale nicméně blahopřeji mu a jeho rodinným příslušníkům k příchodu Nového roku.

Blahopřeji také zvolenému prezidentu Donaldu Trumpovi, celému americkému národu!

Přeji všem všechno nejlepší!

Není zde článek celý?