Putin: Reagan by měl z Trumpa radost

Ruský prezident Vladimir Putin si myslí, že 40. prezident USA Ronald Reagan „by se neobrátil v hrobě“ po vítězství Donalda Trumpa ve volbách v USA, ale naopak, měl by z toho radost.

Toto prohlášení učinil na velké tiskové konferenci, na níž tradičně odpovídá na otázky o vnitřní a zahraniční problematice.

„Reagan by měl radost z toho, že zástupci jeho strany všude vítězí, a ze zvoleného prezidenta, který pocítil nálady společnosti a pracoval vycházeje z toho, a šel tímto směrem až do konce“, zdůraznil ruský předák a žertem dodal: „I když nikdo kromě nás nevěřil, že zvítězí“.

Putin okomentoval také prohlášení amerických úřadů o údajných pokusech Ruska ovlivnit výsledek voleb v USA.

Podle slov ruského prezidenta se administrativa Baracka Obamy a vedení Demokratické strany snaží uvalit vinu za své neúspěchy na vnější faktory, a mezitím Demokratická strana prohrála nejen prezidentské volby, ale také volby do Senátu a Kongresu.

„Copak je to (také) moje práce?“, ptal se Putin.

Hlava státu podotkl, že podpora ze strany Američanů znamená, že mají shodnou představu o tom, jak má být svět uspořádán. „Je dobře, že jsou lidé, kteří se s námi sympatizují v našich představách o tradičních hodnotách“, řekl.

Není zde článek celý?