Řecké MZV oficiálně potvrdilo smrt velvyslance v Brazílii

Ministerstva zahraničních věcí Řecka oficiálně potvrdilo, že velvyslanec Řecka v Brazílii Kyriakos Amiridis zahynul. Patřičné prohlášení rozšířila tisková služba MZV.

„Brazilské úřady právě oficiálně oznámili identifikaci mrtvoly řeckého velvyslance v Brazílii Kyriakose Amiridise, již našli ohořelou ve čtvrti Nova Iguaçu v Riu de Janeiro“, oznámila.

„Vyjadřujeme náš hluboký zármutek v souvislosti s tragickou smrti velvyslance Amiridise, přítele Brazílie, který v průběhu celé své diplomatické kariéry sloužil Řecku poctivě a odpovědně. Sloužil na stálém zastupitelství Řecka v EU, na generálním konzulátu v Riu de Janeiro a Rotterdamu, a na velvyslanectví Řecka v Bělehradu v průběhu první fáze vláky v Jugoslávii“, oznámilo MZV.

Amiridis zmizel 26. prosince v Riu de Janeiro, kam jel na vánoční dovolenou s manželkou, rozenou Brazilkou. Ta ohlásila jeho zmizení, a v průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že se podílela na smrti svého 59letého manžela.

Podle informace právních orgánů manželka velvyslance Francoise a policista Sergio Moreira, s nímž měla „romantické vztahy“, zorganizovali a možná i sami spáchali vraždu Amiridise v domě, který manželé pronajímali. Vyšetřovatelé našli krvavé skvrny na pohovce v domě velvyslance a jeho ženy.

Jak oznámila místní televize Globo, při výsleších se k vraždě přiznal nejdříve 29letý Sergio Moreira, a pak i manželka zavražděného velvyslance. Podle zpráv masmédií kamerový systém zaznamenal, jak Moreira odnášel tělo velvyslance z domu a nakládal je do auta. Auto pak bylo spáleno.

Není zde článek celý?