RT na Nový rok darovala plavkyni Jefimovové kufřík s „ruským dopingem“

Televizní kanál RT daroval trojnásobné medailistce olympijských her plavkyni Julii Jefimovové jako novoroční dárek zdravotnický kufřík s nápisem „Ruský doping“.

Jefimovová zveřejnila fotku s „tajnými preparáty“ na sociálních sítích. Navzdory silnému tlaku kvůli skandálu s dopingem letos dokázala vybojovat dvě stříbrné medaile na olympiádě v Riu de Janeiru.

Uvnitř byla „anabolika“ z malinového džemu, „lipové meldonium“, bylinné diuretikumy a obrázky, které dělali chovanci jednoho z dětských domovů Tulské oblasti.

Vloni se v ruském sportu rozhořel dopingový skandál, který neutichá dodnes. Největší vášně vzplály před olympiádou v Riu de Janeiru, kdy ruským atletům nepovolili start na hrách.

Západ obviňuje Rusko z rozsáhlé manipulace se vzorky, aniž by poskytl důkazy. Ruské orgány opakovaně odmítaly obvinění. Jak prohlásil prezident Vladimir Putin na velké tiskové konferenci, v Rusku není a nikdy nebyl program na podporu dopingu. Přičemž vyšetřovací komise vyšetřuje jeho použití a Moskva je připravena úzce spolupracovat s Mezinárodním olympijským výborem a s WADA.

Není zde článek celý?