Ruské děti poslaly 45 tun novoročních dárků syrským dětem

Ruská armáda obdržela asi 45 tun dárků, které nashromáždily tisíce ruských dětí pro děti stejného věku ve válečné Sýrii. Dárky zahrnují ručně vyrobené výrobky ruského lidového umění a osobní pozdravy.   

Vše bylo předáno ruskému ministerstvu obrany v rámci ruské humanitární iniciativy „Děti z Ruska-dětem ze Sýrie,“ informovala tisková agentura TASS s odvoláním na ruskou armádu. Tato iniciativa byla navržena samotnými dětmi, a účastnilo se jí tisíce žáků z více než 10 ruských regionů.

Tato iniciativa také zahrnovala studenty ruských vojenských škol, jako je renomovaná vojenská škola Suvorov a Nakhimov Naval Academy, stejně jako obyčejné žáky z ruských škol.

Každý jednotlivý balíček odeslán do Sýrie obsahoval kromě jiných dárků ručně vyrobené předměty, jako jsou pohlednice, kresby, postavičky z jílu, nebo dokonce osobně napsané poezie, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Každý žák, který se této iniciativy zúčastnil, rovněž zaslal dětem ve válkou zpustošené Sýrii vlastnoruční pohlednici s přáním všeho nejlepšího pro Nový rok.

Některé z dárků již byly rozděleny mezi syrské děti.

„To pomůže zvýšit jejich morálku a budou brát tyto svátky v pozitivním duchu, uvedl Asif Assad, ředitel školy Hashim Yusuf, která jako jedna z prvních přijala dary z Ruska, informovala agentura TASS. Assad také vyjádřil vděčnost Rusku za poskytnutí základních dodávek pro obyvatelstvo země.

Ruské Centrum pro smíření v Sýrii je zapojeno do měsíce dlouhé humanitární mise v Sýrii a zejména do nedávno osvobozeného města Aleppo.

V pondělí byly předány další dvě tuny humanitární pomoci obyvatelům, kteří opustili východní Aleppo a dočasně žijí v objektu v prostoru města Benezid. Ruští důstojníci jim také poskytují teplé jídlo a jiné potřeby.

Začátkem tohoto týdne, jednotka ruské vojenské policie přijela do Aleppa na pomoc s distribuováním humanitární pomoci a k ochraně ruských ženistů, kteří odminovávají oblasti vyčištěné od militantů ve východním Aleppu.

(RT/ svobodnenoviny.eu Děti obdrželi první humanitární pomoc ve východním Aleppu Mikhail Alaeddin / Sputnik)

Není zde článek celý?