Ruské MZV: sankcemi nás nedostanete

V ruském ministerstvu zahraničí se vyjádřili k rozšíření amerických sankcí proti Rusku.

„Další — druhé za poslední tři dny — rozšíření amerických sankcí proti Rusku, v době, kdy krvavé útoky v Ankaře a Berlíně by měly sjednotit všechny rozumné lidi v boji proti teroristické hrozbě, signalizuje, že Washington zcela ztratil smysl pro realitu. Ostatně poslední roky odcházející Obamova administrativa tak horlivě hledala způsoby, jak nám způsobit škodu, že jsme od ní nic jiného ani nečekali,“ stojí v prohlášení zveřejněném na stránkách ruského ministerstva zahraničí.

V ministerstvu zdůraznili, že americká administrativa škodí vlastní zemi, neboť její image „poklesl i v očích těch, kdo nesleduje politiku.“

„Sankcemi nás nedostanete. Ruské společnosti, jež jsou spojené s Krymem, agrární, energetické a vojenskoprůmyslové podniky, Tempbank spolupracující se syrskými partnery a další struktury, na něž se obořila odcházející americká administrativa, pracují v normálním režimu. Pouze Obamova administrativa sebe vystavuje ve špatném světle a zanechává za sebou špatné vzpomínky,“ uzavřeli v ministerstvu.

Před nedávnem Spojené státy na sankční seznam nově zanesly 23 ruských společností kvůli situaci na Ukrajině.

Není zde článek celý?