Soud zrušil osvobozující rozsudek pro Janu Nečasovou a zpravodajce

Soud zrušil osvobozující rozsudek pro Janu Nečasovou a zpravodajce | Svobodné fórum

Drooker

„Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty“

T. G. Masaryk

27.12.2016. Žaneta

Internetový deník pro šíření svobodných informací a kritickou diskusi

Jana Nečasová

Autor: ČTK

Česko

před 37 minutami

Pražský městský soud v pátek znovu zrušil osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi bývalými zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Případem se bude muset počtvrté zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Podle obžaloby Nečasová chtěla nezákonným získáním informací o životě manželky premiéra Petra Nečase (ODS) uspíšit jeho rozvod. Na usnesení soudu dnes upozornila ČT24.

Obvodní soud v kauze poprvé rozhodoval v roce 2014, kdy Nečasové uložil trestním příkazem roční podmíněný trest, Pohůnkovo stíhání zastavil a případ Kovandy a Páleníka předal ministerstvu obrany. Pražský městský soud však už tehdy Králové případ zpravodajců vrátil. Nagyová i státní zástupce navíc podali odpor, takže se muselo konat hlavní líčení. Loni v květnu pak soudkyně ohledně všech obžalovaných dospěla k závěru, že se trestný čin nestal. Žalobci se ale úspěšně odvolali, obvodní soud proto rozhodoval znovu a v červnu obžalované znovu nepravomocně osvobodil.

  • Nejnovější
  • Uprchlická krize
  • Andrej Babiš
  • Aktuálně

Copyright 2016 © Free Czech Media, zapsaný spolek. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Provozovatelem serveru je Free Czech Media, zapsaný spolek se sídlem Křižíková 125, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika.
IČ: 03657213 zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou L 61780.

Není zde článek celý?