Tesla se rozhodla vstoupit na ruský trh

Vedení společnosti Tesla se rozhodlo vyjít na ruský trh. S odkazem na ředitele firmy Moscow Tesla Club to uvádí Autorevue. Podle slov novinového zdroje teď v Tesle studují otázku povinného zavedení systému ERA-GLONASS.

Ředitel Moscow Tesla Club Alexej Jeremčuk řekl, že v současné chvíli přicházejí v úvahu dva scénáře uvedení této značky na ruský trh. První varianta předpokládá uvedení v plném rozsahu, v jehož rámci bude dovážet, certifikovat a prodávat auta na elektrický pohon sama Tesla. V tomto případě se společnost objeví v RF nejdříve v roce 2018.

Podle druhé varianty může moskevský klub Tesla získat status dovozce a zahájit prodej elektromobilů ještě před otevřením značkové prodejny. Klub i Tesla musí vyřešit otázku, kdo ponese náklady na certifikaci aut a zavedení systému ERA-GLONASS. Jeremčuk řekl, že Moscow Tesla Club je připraven k takovým vkladům.

Alexej Jeremčuk také řekl, že podle plánu by měly být v Moskvě prodávány všechny typy Tesly: hatchback Model S, crossover Model X a připravovaný „rozpočtový“ typ Model 3. Kromě toho chce Tesla postavit podél některých ruských dálnic síť čerpacích stanic Supercharger.

Je zajímavé, že ruská síť „benzínek“ Tesla a čerpací stanice v jiných zemích Východní Evropy se už objevily na obecné mapě rozvoje sítě společnosti. Před časem bylo uvedeno, že v roce 2016 na území RF bude postaveno pět čerpacích stanic: v Leningradské, Moskevské, Tverské, Pskovské a Novgorodské oblasti. V současné době funguje pouze jedna „benzínka“, nacházející se na území podmoskevského golfového klubu Skolkovo.

Není zde článek celý?