Třiasedmdesát krátkých zpráv. Tentokrát především o tragédii Tu-154 (VIDEO)

1; Byla zveřejněna předběžná příčina pádu letadla Ministerstva obrany. Podle předběžných informací byla příčinou pádu Tu-154 Ministerstva obrany technická závada nebo chyba pilota.

2; Na palubě havarovaného Tu-154 se nacházel soubor Alexandrovců a devět novinářů. Na pátrání po letadle a záchranných pracích se podílejí záchranné služby Ministerstva obrany Ruské federace a dalších federálních úřadů.
3; V Černém moři sedm plavidel pátrá po zmizelém Tu-154. Do oblasti pátrání odletěl i vrtulník Mi-8.
4; Šojgu svolal setkání kvůli organizaci pátracích činností. Putin byl informován a zmizení letadla ministerstva obrany z radarů a dostává průběžně informace o průběhu záchranných prací.
5; Média zveřejnila předpokládané místo pádu zmizelého Tu-154.
6; Fragmenty trupu zmizelého Tu-154 byly objeveny v Černém moři. Do té doby se jako místo katastrofy nevylučovala ani hornatá část Krasnodarského kraje.
7; Pět kilometrů od břehu byly v moři objeveny věci cestujících z Tu-154.
8; Americká média vyjmenovala hlavní úspěchy politiky Vladimira Putina. Internetový list The Huffington Post shrnul výsledky končícího roku pro Vladimira Putina a vyjmenoval pět jeho hlavních úspěchů. Mezi nimi úspěšná operace v Sýrii, prolomení mezinárodní izolace, vítězství prorusky naladěných politických uskupení uvnitř Evropy, podpora uvnitř francouzské společnosti a posílení moci uvnitř samotného Ruska.
9; První kanál zveřejnil jména svých pracovníků, kteří se nacházeli na palubě havarovaného Tu-154. Je známo, že na palubě se nacházeli novináři NTV.
10; Teroristický akt je vyloučen, říká šéf obranného výboru Rady federace. Příčinou katastrofy letadla Tu-154 je buď technická závada, nebo chyba pilota.
11; Šest kilometrů od pobřeží bylo nalezeno tělo jedné z obětí. Letadlo zmizelo z radarů v 5:40 moskevského času.
12; Obama dovedl USA k neúspěchu v Sýrii, píše Washington Post. Politika Baracka Obamy na Blízkém Východě byla prováděna pomocí pokusů izolovat se od tamních událostí, což Washington přivedlo ke ztrátě vlivu na jejich chod.
13; Tu-154 se zřítil v sedmé minuté svého letu pět kilometrů od břehu poblíž Anapy. Úlomky Tu-154 jsou roztroušeny podél pobřeží v délce 1,5 km.
14; Televizní stanice Zvezda zveřejnila jména členů natáčecí skupiny na palubě Tu-154. Letoun ministerstva obrany Ruské federace Tu-154 havaroval u břehů Soči ve vodách Černého moře.
15; Za výhrůžky Trumpovi hrozí Američanovi až pět let vězení, obyvateli Floridy rovněž hrozí pokuta ve výši 250 tisíc dolarů.
16; Ministerstvo obrany Ruské federace sdělilo, že na palubě havarovaného Tu-154 se nacházela i Jelizaveta Glinka známá jako Doktorka Líza.
17; Ministerstvo obrany zveřejnilo seznam cestujících, kteří se nacházeli na palubě Tu-154.
18; Ať se Ruské impérium zalkne Donbasem i všemi těmi zombie degeneráty, říká Dmitrij Gordon. Majitel ukrajinského listu „Bulvar“ požaduje, aby byl Donbas vržen do tlamy „Impériu“.
19; Během včerejšího večera ukrajinská armáda ostřelovala čtyři obce Doněcké republiky. Při ostřelování frontových území Republiky ukrajinská armáda použila ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.
20; Ministerstvo státní bezpečnosti vydalo zatykač na velitele ukrajinské armády, který přikázal ostřelování Luganska z raketometů Smerč.
21; Turecko potvrdilo dohodu s Ruskem o Tureckém proudu.
22; Člověk s vlajkou Islámského státu bez překážek přešel hranici mezi Dánskem a Německem. Autoři videa chtěli upoutat pozornost k problému přílišné prostupnosti evropských hranic.
23; Kolem poledne byly zveřejněny první záběry a fotografie z místa havárie Tu-154.
24; V Německu evakuovali více než 50 tisíc lidí kvůli zneškodňování dvoutunové bomby. Jde o největší evakuaci v zemi z hlediska počtu evakuovaných.
25; Bezprecedentní ohavnost v plné nahotě. Božena Rynska se vysmála obětem letecké katastrofy. Partnerka mediálního oligarchy Malašenka „Božena Rynska“ (vlastním jménem pravděpodobně Jevgenija Kuricyna) se na své facebookové stránce vysmála obětem letecké katastrofy.
26; Civilní obyvatelstvo opouští „neutrální“ Novoluganskoje po jeho obsazení ozbrojenci ukrajinské armády. Obec nacházející se v šedé zóně a dělící pozice znepřátelených stran byla obsazena ozbrojenci v pátek 23. prosince.
27; Kondolence šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka v souvislosti s havárií letadla Tu-154 nad Černým mořem. Alexandr Zacharčenké vystoupil s oficiálním prohlášením ohledně dnešní tragédie nad Černým mořem.
28; Chci se omluvit za ten blázinec. Nemám k nim žádný vztah, i když jsou to moji spoluobčané. Mediální expert Anatolij Šarij komentuje úchylnou radost ukrajinských „patriotů“ ohledně havárie ruského Tu-154.
29; Putin vyhlásil 26. prosinec dnem smutku za oběti havárie Tu-154. Vladimir Putin prohlásil, že tragédie bude pečlivě vyšetřena.
30; Kondolence šéfa Luganské republiky příbuzným a blízkým obětí havárie letadla v okolí Soči. Igor Plotnickij vystoupil s oficiálním prohlášením ohledně dnešní tragédie nad Černým mořem.
31; Na pokraji katastrofy. V odpovědi na falešnou zprávu ministr obrany Pákistánu pohrozil jadernými zbraněmi. Ministr obrany Pákistánu Muhammad Asif Khawaja pohrozil Izraeli jadernými zbraněmi.
32; Letecký expert Viktor Zabolotskij řekl, proč k havárii Tu-154 došlo tak krátce po startu. Muselo se prý jednat o selhání nějaké součástky.
33; Mohutný požár v Kyjevě paralyzoval metro. Kvůli požáru byl zastaven provoz na dvou stanicích podzemní dráhy.
34; Iosif Kobzon řekl, že měl rovněž být na palubě havarovaného Tu-154. Připomeňme, že kromě své koncertní činnosti poskytuje Iosif Kobzon i humanitární pomoc obyvatelům Donbasu.
35; Kvůli sblížení s Moskvou bude muset Londýn zapomenout na Ukrajinu a Sýrii, píší britská média. Odchod Velké Británie z EU oslabil její pozici ve světě.
36; Národní policie Doněcké republiky zorganizovala novoroční koncert pro nadané děti. Koncertu se zúčastnili také učitelé a žáci Doněcké oblastní specializované hudební školy.
37; Španělské úřady vyjádřily soustrast v souvislosti s havárií Tu-154.
38; Ukrajina a Luganská republika si vyměnily těla padlých vojáků. Předání těl bojovníků, kteří zahynuli 18. prosince v okolí Děbalceva, probíhala pod dozorem členů zvláštní pozorovací mise OBSE.
39; Pro ukrajinskou armádu je Děbalcevo věci cti, proto hodně riskuje a obětuje životy vlastních vojáků. Příslušník Národní milice Luganské republiky vypráví, jaká je situace v nejžhavějším místě Donbasu.
40; Nelitovala bych vlastního života, kdyby to zlikvidovalo všechny tyhle parazity. Obyvatelé Děbalceva jsou naštvaní na nejvyšší míru. A zástupci OBSE se potulují, jen aby se nemuseli podívat do očí místním obyvatelům.
41; Letecká katastrofa je svátkem pro ukrajinské „patrioty“. V ukrajinském segmentu internetu, v internetových médiích a v sociálních sítích začaly „divoké tance na hrobech nevinných obětí“.
42; Do civilních služeb letiště v Soči se mohl vloudit terorista, vyplývá z verze vojenského dopisovatele Alexandra Koce. Ten nahlas uvažuje o možných příčinách pádu letadla letícího do Sýrie.
43; Televizní stanice Zvezda vyprávěla o svých třech pracovnících, kteří zahynuli při letecké katastrofě Tu-154.
44; Asad vyjádřil soustrast v souvislosti s havárií Tu-154. Prezident Sýrie zaslal kondolenční telegram v souvislosti s havárií vojenského letadla Tu-154.
45; I na Ukrajině jsou normální lidi: Vzpomínka na „doktorku Lízu“. Novinář sdělil, že „doktorka Líza“ zanechala památku na svou osobu na Ukrajině tím, když v roce 1999 zakládala v Kyjevě historicky první hospic.
46; Ukrajinci nosí květiny k ruskému velvyslanectví. Ukrajinci nosí květiny a svíčky k budově velvyslanectví Ruska v Kyjevě po zprávě o havárii letadla Ministerstva obrany Ruské federace nad Černým mořem.
47; Mám jedno přání: zanést k ruskému velvyslanectví láhev Bojaryšniku, říká Porošenkův poradce. Jurij Birjukov hájí buranskou nenávist části Ukrajinců a jejich úchylnou radost ze smrti lidí.
48; Obyvatelé Doněcka přišli na smuteční shromáždění, aby uctili památku obětí katastrofy Tu-154. Akce se konala poblíž budovy městské administrativy a účastnilo se jí několik stovek lidí.
49; Před havárií se stalo něco mimořádného, říká expert. Pádu Tu-154 do Černého moře hned po startu z letiště Adler mohla předcházet nějaká mimořádná situace.
50; Zahraniční politika Obamova týmu vyvolala ve světě zhnusení, říká Zacharova. Podle jejího názoru Obamův tým svým vládnutím ukázal, že „silný má neomezené právo na to, aby páchal zlo“.
51; Italská televizní stanice v přímém přenosu uctila památku Souboru Alexandrovců. V živém vysílání italské televizní stanice RaiNews zazněly písně v podání sboru Alexandrovců a Toto Cutugno. Zazněla i ruská hymna.
52; Alexej Puškov se vyjádřil k „svátku nenávisti“ probíhajícím v ukrajinských sociálních sítích. Senátor Alexej Puškov komentoval zvrhlou a úchylnou radost ukrajinských hyen z havárie Tu-154.
53; Liberální novinář Babčenko o katastrofě Tu-154: Nepociťuji ani soucit ani lítost.
54; Doněcká republika truchlí spolu s Ruskem. V Doněcku uctili památku obětí letecké katastrofy. V Doněcku se dnes konala smuteční akce na památku obětí havárie letadla Tu-154 ministerstva obrany Ruské federace.
55; Lídr strany Die Linke Sahra Wagenknechtová obviňuje svou vlast z posilování terorismu. Vláda v Berlíně nese část odpovědnosti za posílení islamistického teroru.
56; V Moskvě budují národní památník na památku obětí letecké katastrofy Tu-154. K budově souboru Alexandrovců přišli jejich příbuzní, přátelé a příznivci jejich tvorby i vojenští veteráni.
57; Turecko soucítí s Ruskem v souvislosti s havárií Tu-154, píše Hürriyet. V dopise adresovaném Sergeji Šojgu Fikri Işık řekl, že zprávu o tragédii přijal s hlubokým zármutkem.
58; Sektář Turčinov poblahopřál Ukrajincům podle vzoru hitlerovských okupantů. Turčinov tím prohlásil miliony svých spoluobčanů za necivilizované. „Slavíme Vánoce dnes, 25. prosince, spolu s celým civilizovaným světem“.
59; Zlaté hlasy souboru Alexandrovců zamířily vzhůru do hudebního ráje, řekla Mireille Matthieu. Ruští politici a kulturní činitelé vyjádřili svůj hluboký zármutek v souvislosti s úmrtím 64 umělců – členů souboru.
60; Lukašenko na znamení solidarity s Ruskem vyhlásil v Bělorusku smutek. Státní vlajky budou v Bělorusku na půl žerdi a v pondělí budou omezeny zábavní akce.
61; Na Boženu Rynskou bylo podáno trestní oznámení podle článku 282 Trestního zákoníku Ruské federace za podněcování nenávisti.
62; Marija Zacharova komentovala slova Porošenkova poradce o havárii Tu-154. Oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruské federace komentovala urážlivá slova poradce ukrajinského prezidenta o letecké katastrofě Tu-154. „Mluvíme o tom už dávno: Na Ukrajině se k moci dostali lidé podporovaní nacionalisty a radikály. Dnes už to chápou i jiní.“
63; Operace v oblasti havárie Tu-154 bude pokračovat nepřetržitě. Do oblasti proudí další záchranářské síly.
64; Byly zveřejněny záběry se zábleskem v okamžiku havárie Tu-154. Na síti se objevilo video (údajné – pozn. edit.) pořízené bezpečnostní pouliční kamerou poblíž Soči.

65; V Doněcké republice byl vyhlášen den smutku za oběti letecké katastrofy. Šéf Republiky Alexandr Zacharčenko oficiálně vyhlásil 26. prosinec dnem smutku v souvislosti s leteckou katastrofou Tu-154 nad Černým mořem.
66; Vypadá to, že na Ukrajině začíná velká válka. S pravděpodobností 90 % lze tvrdit, že od 18. prosince 2016 začala na Ukrajině velká válka s všeobecnou mobilizací a mnohatisícovými ztrátami, píše Konstantin Ščemelinin.
67; Šokující výsledky průzkumu v ulicích Kyjeva: Obyvatelé kategoricky neschvalují škodolibost ukrajinské propagandy na internetu ohledně tragédie Tu-154.
68; Je na čase zavést v Rusku „Glinkův-Chalilovův zákon“ a odebírat občanství stvůrám, které se radují z prolité ruské krve. Je vůbec možné, aby se někdo normální radoval ze smrti dvaadevadesáti lidí, z toho 64 umělců ze souboru Alexandrovců, devíti novinářů a osmi členů posádky?
69; V Trumpově týmu považují nepřítomnost USA na rozhovorech v Moskvě za Obamovo fiasko. USA se nacházejí ve slepé uličce, proto budou muset přehodnotit své chování.
70; Zájmy Ukrajiny utrpěly nenapravitelnou ránu, říká Ljaško. To, co se nyní odehrává ve vztazích Ukrajiny s Izraelem, je diplomatická diverze, prohlásil skandální poslanec.
71; Jménem Jelizavety Glinky bude pojmenováno zdravotnické zařízení Ministerstva obrany Ruské federace. Ministr obrany Ruské federace rozhodl o pojmenování jednoho ze zdravotnických zařízení Ministerstva obrany podle tragicky zesnulé „doktorky Lízy“.
72; Trumpův efekt: Vlna falešných kriminálních zpráv v USA. Po Trumpově vítězství se v zemi zvedla vlna lživých zpráv o zločinech páchaných jeho stoupenci.
73; Na vánoční svátek ráno teroristé ostřelovali křesťanskou čtvrť v Damašku. Následkem ostřelování vznikla materiální škoda na veřejném a soukromém majetku.
Zdroj: rusvesna.su
Vybrala a přeložila: Božena Weitingerová

Není zde článek celý?