Trump komentoval výzvy k zavedení nových sankcí proti Rusku

Zvolený prezident USA Donald Trump prohlásil, že se Američané „mají věnovat vlastnímu životu“ v reakci na výzvy k zavedení sankcí proti RF kvůli údajné účasti na kybernetických útocích během prezidentských voleb, informuje ve čtvrtek agentura Reuters.

„Myslím, že bychom se měli věnovat vlastnímu životu. Myslím, že počítače velmi zkomplikovaly náš život. Samotná počítačová epocha nás zavedla tam, kde nikdo přesně neví, co se děje,“ řekl Trump novinářům na své vile na Floridě v odpovědi na otázku, mají-li USA vyhlásit sankce proti Rusku.

Trump vysvětlil, že neví o komentářích republikánského senátora Lindseye Grahama, který prohlásil, že RF má očekávat sankce v souvislosti s údajným ruským ovlivněním prezidentských voleb v USA a kybernetickými útoky.

„Máme rychlost, máme hodně jiných věcí, avšak nejsem si jist, že máme potřebnou bezpečnost. Nemluvil jsem o tom se senátory, ale určitě to svého času udělám,“ dodal.

Televize CNN ve středu sdělila s odkazem na vládní úředníky, že prezident USA Barack Obama plánuje učinit ve čtvrtek prohlášení o nových sankcích proti Rusku kvůli údajné účasti Moskvy na hackerských útocích.

Není zde článek celý?