Udávat Brno: Hollan ve spojení s Transparency International spouští web proti hazardu

Foto: ČTK

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan

Johana Hovorková

Názory

21.12.2016

Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan spolu s bojovníky za absolutní otevřenost Transparency International se chystají spustit další udávací web. Bude mít sice velkou konkurenci, zejména v tom Andreje Babiše nebo prosazovatelů čistého ovzduší, ale jistě se chytne.

Kouzelné je hlavně Hollanovo odůvodnění. „Aby to měly celní úřady jednodušší, spustíme k tomu v prvních týdnech nového roku internetové stránky, kde budou moci lidé výskyt nelegálního hazardu úřadům nahlašovat,“ řekl podle ČTK. Ano – aby to měli jednodušší celníci, policisté a vůbec aby se jednodušeji zavíralo. Děkujeme.

Jak víme, hazard je tím největším problémem naší společnosti a je třeba jej vymýtit. Dalším problémem je ale třeba domácí násilí, navrhujeme proto nainstalovat kamery do každé domácnosti a spustit k tomu speciální web.

Z celé zprávy ČTK člověku běhá mráz po zádech, protože dle Hollanova návodu se v ní hovoří o „vyloučených lidech“. „Nový zákon počítá počítá i s tím, že hráči se budou muset registrovat a povede se rejstřík vyloučených lidí, kteří nebudou smět hrát. Automaticky v něm budou všichni lidé v osobním bankrotu nebo hmotné nouzi. Provozovatelé budou muset informovat o délce hraní a celkové prohře od aktivace účtu,“ dočteme se.

Pan Hollan je samozřejmě známý bojovník za lepší svět. Proto nezbývá než doufat, že weby a registry vzniknou úplně na všechno. Pokud vás udají, stanete se preventivně vyloučeným člověkem, později úplně vyloučeným, a ti nevyloučení vám určí nějakou společensky prospěšnou roli ve společnosti. To už tu ale jednou bylo.

Není zde článek celý?