Úderná skupina vojenského námořnictva USA se vrací z Blízkého východu do vlasti

Desátá úderná skupina vojenského námořnictva USA se spolu s letadlovou lodí Dwight D. Eisenhower vrací z Blízkého východu zpět do USA, praví se v prohlášení amerického námořnictva.

Kromě samotné letadlové lodě je součástí tohoto uskupení raketový křižník San Jacinto a torpédoborce Mason a Nitze. V nejbližší době dorazí na základnu v Norfolku (stát Virginia).

„Přes šest tisíc námořníků z úderné skupiny se má vrátit do svých domovských přístavů 30. prosince po úspěšném ukončení sedmiměsíční přítomnosti,“ praví se ve zprávě. Tyto lodě, které se nacházely na Blízkém východě, podporovaly antiteroristickou operaci Bytostné odhodlání (Operation Inherent Resolve — OIR) v Iráku a Sýrii a také operace v Libyi a Jižním Súdánu.

„V době své přítomnosti se úderná skupina skutečně vyznamenala v průběhu operací v pásmu odpovědnosti 5. flotily (Blízký východ) a 6. flotily (Evropa), zajišťovala bezpečnost na moři, plnila bojové úkoly a útočila za pomoci stíhacích bombardérů F/A-18 na pozice Islámského státu (IS, v Rusku zakázaný — red.),“ zdůraznili ve vojenském námořnictvu.

Není zde článek celý?