V Amurské oblasti začala výstavba mostu mezi Ruskem a Čínou

Výstavba mostu přes řeku Amur mezi Ruskem a Čínou začala v Blagoveščenském okrese Amurské oblasti, oznámil agentuře RIA Novosti mluvčí vlády tohoto ruského regionu.

„Konal se slavnostní ceremoniál, byla zahájena výstavba transhraničního mostu přes řeku Amur. Ceremoniálu se zúčastnili gubernátor Amurské oblasti a představitelé úřadů provincie Chej-lung-ťiang“, řekl spolubesedník agentury.

Přípravy na výstavbu mostu probíhaly přes 20 let. Podle plánů bude nový most přes hranici postaven za tři roky, a má být odevzdán do provozu v roce 2019.

Jak oznámil dříve mluvčí departamentu dopravy čínské provincie Chej-lung-ťiang Pan Jang, budou plánované náklady činit 2,47 miliardy juanů (kolem 355,6 milionu USD).

Podle informace agentury China News Service bude 6,5 kilometru mostu na území Číny, a 13,4 kilometru — na území RF. Most bude 14,5 metru široký. Jak prohlásil na slavnostním ceremoniálu gubernátor provincie Chej-lung-ťiang Lu Chao, výstavba mostu kardinálně ovlivní růst železničního a automobilového provozu mezi Dálným východem RF a provincií Chej-lung-ťiang. Dodal, že výstavba mostu přispěje také k modernizaci dopravního systému mezi oběma zeměmi a značně upevní dvoustranné styky.

Není zde článek celý?