V DLR oznámili, že za poslední den došlo k prudké eskalaci na Donbasu

Za poslední den ukrajinské ozbrojené síly vypálily téměř tři tisíce min a dělostřeleckých raket a granátů na území nepřiznané Doněcké lidové republiky, oznámil novinářům zástupce velitele štábu domobrany DLR Eduard Basurin.

„Za poslední den došlo k prudké eskalaci situace,“ řekl Basurin.

Podle něj DLR zaznamenala 302 případů, kdy ukrajinská armáda porušila režim zastavení palby a na území nepřiznané republiky bylo vypáleno „16 raket raketometu Grad, 114 dělostřeleckých granátů ráže 152 a 122 mm, 1822 min ráže 120 a 82 mm, 30 tankových střel a 836 střel z různých granátometů.“ Dále Basurin dodal, že „během tohoto ostřelování došlo k užití BVP a střelných zbraní.“

Basurin upřesnil, že ukrajinské ozbrojené síly ostřelovaly 16 měst DLR a předměstí Doněcku.

Dále oznámil, že v blízkosti dělící linie rozvědka DLR odhalila přes deset kusů velkorážného raketového dělostřelectva ukrajinské armády.

21. prosince zkoordinovala kontaktní skupina pro urovnání situace na východě Ukrajiny provolání o úplném a časově neomezeném zastavení palby v Donbasu před Novým rokem a Vánocemi. Později v Donbasu oznámili porušení příměří ukrajinskou armádou už poté, co nabyl platnosti režim zastavení palby.

Není zde článek celý?