Velvyslanectví USA nekomentuje informaci o zavření školy a rezidence v RF

Velvyslanectví USA v RF nekomentuje informaci o zavření v Moskvě angloamerické školy a o omezení přístupu diplomatů na rezidenci velvyslanectví v Serebrjaném boru.

„Doporučujeme položit tuto otázku ruským oficiálním osobnostem“, odpověděli agentuře RIA Novosti v tiskové službě diplomatické mise USA na otázku, jestli mohou potvrdit informaci televize CNN o zavření angloamerické školy v Moskvě a o omezení přístupu diplomatů na rezidenci velvyslanectví v parku Serebrjanyj bor.

Na MZV USA agentuře RIA Novosti oznámili, že viděli tyto zprávy, a podotkli, že „nemají co dodat k dříve učiněným prohlášením“.

V Kremlu už hodnotili podobné akce jako akt „nepředvídatelné agrese lidí, kteří mají za tři týdny odstoupit“, a také za přání uškodit nové administrativě zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, která nastoupí 20. ledna. Tiskový tajemník prezidenta RF Dmitrij Peskov slíbil, že Moskva podnikne adekvátní odvetná opatření, nebude však s tím pospíchat.

Sankční opatření americké administrativy, jíž zbývají jenom tři týdny u moci, vypadají jako nepředvídatelný projev agrese a mají destruktivní ráz, dodal Peskov.

Není zde článek celý?