Vilém Besser: Prezident, který přeje občanům nebezpečí, dělá ostudu a nezaslouží si úctu

Foto: ČTK

Prezident Miloš Zeman

Vilém Besser

Česko

25.12.2016

Miloš Zeman dokazuje svou nevychovanost na každém kroku a prostoduchými výroky se neustále snaží provokovat své kritiky. Nejen těm ovšem na Štědrý den vzkázal, že jim přeje nebezpečí. Opentleno dalšími „bonmoty“ se opět vyjádřil tak, jak mu velí jeho povaha. Opovržlivě vůči ostatním a naprosto buransky. Stejně nepřijatelně jako kdysi přál smrt abstinentům, nyní doufá v neštěstí všech.

Zeman si vykonávání úřadu prezidenta vykládá po svém, ale naprosto nepřijatelně. Kdysi dávno rádobyvtipné bonmoty se proměnily v laciné nadávky, které hlava státu směřuje na všechny strany. Společně se svými spolupracovníky se tak bezmezně snaží o diskreditaci České republiky ve světě. Jediné země, které nás ještě alespoň trochu respektují, jsou nyní pouze Čína a Rusko. Tam totiž Zeman rád ukazuje, jakým obdivem k nim je zasažen.

Zatímco by většina národa ráda směřovala na Západ, prezident republiky nás jasně směřuje na opačnou stranu, kde na naši zemi čeká diktát nesvobodných komunistických států. Kromě lásky k bolševikům všeho druhu, která se projevuje nejen přízní k Vladimiru Putinovi, ale například i souzněním s Andrejem Babišem, má evidentně Zeman ještě jednoho koníčka. Urážet a provokovat.

Mnoho jeho výroků totiž nelze vysvětlit jinak, než že si dělá legraci, mluví z něj alkohol, nebo se jedná o následek psychické poruchy. Pokud se však jedná o humor, je naprosto nechutný a neakceptovatelný. Hlava státu se zkrátka nemůže vyjadřovat jako opilec v páté cenové, ačkoliv mnozí argumentují tezemi o svobodné volbě prezidenta, ve které si část občanů Zemana vybrala.

Zeman sice vyhrál ve svobodné volbě, ale dnes ji nelze považovat za nic jiného, než nejhorší nápad senátu. Pokud by občané, kterým není jedno osud našeho národa, věděli, kam současný mocipán dovede Českou republiku a jak zhanobí její reputaci, rozhodně by ani neváhali nad tím, zda si zaslouží jejich hlas.

Není zde článek celý?