Zacharčenko: Na to, co udělala doktorka Liza pro donbaské děti, nebude nikdy zapomenuto

Lid Donbasu nikdy nezapomene na to, co udělala pro jeho děti předsedkyně fondu Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinka, známá jako doktorka Liza, prohlásil hlava neuznané Doněcké lidové republiky (DLR) Alexandr Zacharčenko, jehož slova uvádí doněcká tisková služba.

„Lid Donbasu nikdy nezapomene na to, co udělala pro naše děti, což znamená pro celou republiku. Chci rovněž vyslovit solidaritu a podporu prezidentovi Ruska Vladimiru Putinovi a ministru obrany RF Sergeji Kužugetoviči Šojguovi,“ prohlásil Zacharčenko.

Fond Spravedlivá pomoc byl založen pro poskytnutí pomoci bezdomovcům, smrtelně chorým, osamělým důchodcům a invalidům, kteří přišli o bydlení a existenční prostředky. Od začátku konfliktu na Ukrajině navštěvovala Jelizaveta Glinka pravidelně Donbas s humanitární pomocí, s léky a potravinami pro nemocnice, a také za účelem evakuace nemocných dětí. Doprovodila na léčení do ruských nemocnic mnoho rodičů s dětmi.

Zacharčenko vyslovil svým jménem a jménem všech občanů DLR soustrast příbuzným a blízkým zahynulých, vedení a kolegům televize První kanál, NTV, Zvezda, jejichž natáčecí týmy byly na palubě, Alexandrovovu pěveckému a tanečnímu souboru, ministerstvu obrany RF.

„Spolu s ruským lidem jsme otřeseni katastrofou letadla Tu-154 nad Černým mořem,“ dodal hlava neuznané republiky.

Není zde článek celý?