Záchranáři vyzvedli ze dna všechny hlavní fragmenty zříceného Tu-154

Záchranáři vyzvedli ze dna moře všechny hlavní fragmenty havarovaného letadla TU-154, úlomky se nacházejí na speciální plošině, kde z nich mají odborníci „sestavit“ letadlo, sdělil RIA Novosti zdroj v silových strukturách.

Podle jeho slov byla hlavní fáze pátrací operace na místě pádu letadla ukončena. Zdroj agentury dodal, že záchranáři našli těla 19 obětí, 17 z nich už bylo dopraveno do Moskvy k identifikaci. V laboratoři, ve které se bude provádět genetická expertíza, se rovněž nacházejí fragmenty těl.

Zdroj RIA Novosti už dříve oznámil, že komise zkoumá několik příčin havárie, mezi nimiž je nekvalitní oprava letadla, technické závady na palubě letadla, omyl pilotů, teroristický čin a vniknutí ptáků do motoru. Žádná z těchto verzí ale prozatím není prioritní.

Specialisté našli dvě černé skřínky zříceného letadla. Objeven byl i třetí palubní zapisovač, ten ale prozatím ze dna nevyzvedli.

Letadlo Tu-154 ruského ministerstva obrany, jež letělo do Sýrie, se zřítilo do Černého moře v neděli ráno. Podle zprávy ministerstva bylo na palubě 92 lidí: osmičlenná posádka a 84 cestujících, mezi nimiž bylo 8 vojáků, 64 umělců Alexandrovova souboru, 9 zaměstnanců ruských televizí, předsedkyně dobročinného fondu Spravedlivá pomoc Jelizaveta Glinka, známá jako doktorka Liza, a dva federální úředníci.

Není zde článek celý?