Zrušená debata na TED: fyzik pracující pro CIA dává k dispozici všechno, co ví o ESP

CE-e1482369870531Nepochybně na tom něco je. Jinak by CIA a další agentury po celém světě neinvestovaly desítky let do hloubkového bádání v této oblasti.
Russell Targ jefyzik a spisovatel, špičkový badatel v oblasti vývoje laseru a laserových aplikací a spoluzakladatel Stanford Research Institute (SRI), který  se v 70. a 80. letech dvacátého století zabýval výzkumem psychických schopností. SRI je výzkumný a vývojový think tankv Menlo Park v Kalifornii. Jeho práce v oboru psychických schopností, nazvaná vidění na dálku, vyšla v časopisech NatureThe Proceedings of the Institute of Electronic and Electrical Engineers (IEEE), a The Proceedings of the American Association the Advancement of Science (AAAS).

Targ získal bakalářský diplom na Queens College a svou doktorskou práci v oboru fyziky realizoval na Columbia University. Získal dvě ceny National Aeronautics and Space- Administration (NASA) za vynálezy a příspěvky k rozvoji laseru a laserových komunikací. V letech 1983 a 1984 přijal pozvání k přednáškám na půdě Akademie věd SSSR, v rámci kterých demonstroval vidění na dálku.

Je autorem nebo spoluautorem devíti knih, zabývajících se vědeckým výskumem psychických schopností, jakož i buddhistickými přístupy k transformaci vědomí, mezi jinými Mysl odhalena: Vědci hledí na psychické schopnosti(spolu s  E. Haroldem Puthoffem, 1977, 2005); Zázraky mysli: Výzkum dislokovaného vědomí a spirituální léčby (spolu s Jane Katra, 1998); a Mysl bez hranic : Průvodce viděním na dálku a transformací vědomí (2004). Rovněž napsal autobiografii, Vidíte to, co já? Paměti slepého cyklisty, 2008. Jeho nejnovější knihou je Realita ESP: Fyzik dokazuje psychické schopnosti.

Jako starší vědecký pracovník u Lockheed Missiles and Space Company, Targ vyvinul v atmosféře umístěné laserové systémy na detekci změny rychlosti větru aturbulence vzduchu. V roce 1997 odešel do důchodu a teď se zabývá psaním knih o psychickém výzkumu a přednášením o vidění na dálku po celém světě.

Russellem plánovaná přednáška pro TED byla zrušena ze strany TED. Není to žádné překvapení. I některé z nejzajímavějších besed na TED  byly zrušeny. Válka proti vědomí Grahama Hancocka byly zakázána, a rovněž tak přednáška vědce Ruperta Sheldrakea, nazvaná “Sebeklam vědy.”

Když přijde na témata v oblasti parapsychologie, jako je ESP, tato jsou často v příkrém protikladu se systémem víry mnohých, přes skutečnost, že příslušné publikace byly citovány v autoritativní vědecké literatuře, která zkoumá tyto jevy už více než století, a to s některými fascinujícími výsledkythey .

Nepochybně na tom něco je. Jinak by CIA a další agentury po celém světě neinvestovaly desítky let do hloubkového bádání v této oblasti.

Více informací o Russellovi Targovi najdete na jeho webové stránce zde.

Užijte si to! Přinejmenším je to zajímavá látka.

Pozn.překl.:

TED=¨Technology, Entertainment, Design (technika, zábava, design) je každoroční konference zaměřená na popularizaci vědy

ESP= Extra Sensory Perception (mimosmyslové vnímání)

Autor: Arjun Walla / Collective Evolution

Zdroj: http://www.trueactivist.com/cancelled-ted-talk-physicist-contracted-by-cia-shares-everything-he-knows-about-esp/

loading…

Není zde článek celý?