AKTUÁLNĚ: Poslanci schválili lex Babiš. Ministr se musí zbavit Agrofertu

Poslanci rozhodli o tom, že tzv. lex Babiš, zákon o střetu zájmů, bude platit. Stalo se tak v poměru 129 : 49. „Musím zásadně odmítnout všechny ty lži,“ sdělil ministr financí, který se jednání nezúčastnil. Samozřejmě neopomněl uvést, že největším lhářem v poslanecké sněmovně je Miroslav Kalousek. „Já zásadně odmítám, že bych někdy někomu odpustil nějaké daně nebo že bych si přihrál nějaké dotace,“ politoval se.

Na tiskové konferenci bylo patrné Babišovo rozčilení. „Co jsem si já přihrál? Nerozhoduji o dotacích!“ prohlásil. „Je skandální, že lidi volí do sněmovny takovýhle lháře,“ dodal. Do čtrnácti dnů se Babiš musí zbavit Agrofertu a fondu Hartenberg Holding.

„Poslanecká sněmovna definitivním schválením novely zákona o střetu zájmů dala již potřetí najevo, že nepovažuje za správné a morální, aby firmy členů vlády získávaly státní dotace a veřejné zakázky a byly tak zvýhodňovány proti jiným firmám. Poslanci ANO marně zdržovali jednání. Bylo to od nich účelové chování s cílem ochraňovat podnikání svého předsedy. Sami přitom k zákonu nepředložili žádný návrh – prostě to odflákli a nemakali,“ uvedl pro FORUM 24 poslanec TOP 09 Martin Plíšek.

Není zde článek celý?