Alexandra Udženija: Lepší výběr daní? NE! Větší pracovitost občanů

Alexandra Udženija: Lepší výběr daní? NE! Větší pracovitost občanů | Svobodné fórum

Drooker

„Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty“

T. G. Masaryk

04.1.2017. Diana

Internetový deník pro šíření svobodných informací a kritickou diskusi

Foto: ATEO

Co nám nabízí Andrej Babiš

Johana Hovorková

Názory

4.1.2017

Jsem ráda, že máme vyrovnaný rozpočet. Už méně ráda ale slyším účelovou interpretaci a přisvojování si výsledků a zásluh pana ministra Babiše. Nejde tedy pouze o iluzionistický trik s čísly? Seknout se zhruba o 130 miliard oproti plánu je buď absolutní neschopnost, či záměrné manipulování s čísly, které má dosti neblahé důsledky.

  1. Například růst výběru DPH nekopíruje růst útrat, při nichž se platí DPH. Výběr je tedy poměrově nižší. Kontrolní hlášení a další represe jsou tedy ve svém důsledku k ničemu.
  2. Nízké úroky, za které mohou i intervence ČNB, nikoliv Babiš, zlevňují i státní dluh. Je to další optický doping pro rozpočet a kouzelnická berlička.
  3. Ministra financí navíc podezřívám z manipulace s čísly, zejména u DPH, jejíž výběr může být reálně nižší. Firmy si totiž ke konci roku stěžují, že jim ministerstvo zdržuje vratky na DPH.

Nevytváří tak počátkem roku ministr Babiš auru virtuálních peněz, které nakonec zmizí? Stát totiž vůbec nešetří sám na sobě.

Jediný dlouhodobý recept je osekat byrokratické monstrum a zefektivnit celý státní aparát. Babiš na to za tři roky nenašel ani špetku odvahy.

  • Nejnovější
  • Uprchlická krize
  • Andrej Babiš
  • Aktuálně

Copyright 2017 © Free Czech Media, zapsaný spolek. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Provozovatelem serveru je Free Czech Media, zapsaný spolek se sídlem Křižíková 125, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika.
IČ: 03657213 zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod spisovou značkou L 61780.

Není zde článek celý?