Chovanec s Tuhým vyhráli nad Babišem. Kroky sněmovní komise jsou jednoznačné

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie pod vedením poslance Pavla Blažka podává dvě trestní oznámení – jedno míří na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a druhé na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý tak naprosto jednoznačně vyhráli nad odpůrci organizace policie – Andrejem Babišem a jeho poskokem Robertem Šlachtou.

Není to ale pouze výhra na úrovni politické, je nutné zmínit také vítězství mediální. Připomeňme si hysterické výpady a „úniky“ informací do Babišových Lidových novin, které policejního prezidenta soustavně špinily díky informacím přímo od policie. Ostudné chování Mafry zjevně souvisí s trestním oznámením na Petra Šeredu z VSZ v Olomouci, který měl mít tyto úniky na starosti.

Nejde ale jen o zaměstnance Agrofertu, z nichž někteří si ještě dnes říkají novináři. Těmi, kdo tak vehementně fandili očerňování Tuhého a modlili se za statečného rytíře Šlachtu, byli i někteří jedinci z vydavatelství Economia, a to zejména pánové Jaroslav Spurný v Respektu nebo Martin Fendrych na Aktuálně.cz.

Slavná protikorupční revoluce tak dostává značné trhliny a ukazuje se, že si Babišova bezpečnostní divize stále ještě nemůže dovolit úplně všechno. Chovancovi se prozatím podařilo zabránit tomu, aby hnutí ANO (nebo spíše společnost Agrofert) ovládla i ministerstvo vnitra. Doufejme, že stejně silná bude i justice, přestože je jisté, že pro soudce, který bude o trestních oznámeních rozhodovat, nastává velice těžká situace. Nemluvě o státních zástupcích, kteří jsou již dnes de facto ve střetu zájmů.

Není zde článek celý?