Filipínský prezident Duterte doufá, že se Rusko stane spojencem a ochráncem Filipín

duterteFilipínský prezident Rodrigo Duterte vyjadřuje naději, že se Moskva stane spojencem s ochráncem jeho země. Jak informuje agentura Associated Press (AP), prohlásil to u příležitosti návštěvy na palubě velké bitevní lodi „Аdmirál Tribuc“ tichomořské flotily RF (TOF), která kotví v manilském přístavu.

„Vítáme naše ruské přátele. Můžete zde zakotvit kdykoliv vám bude libo – ať už za účelem cvičení, doplnění zásob nebo abyste vystupovali jako naši spojenci“, řekl Duterte.

Оznamuje se, že filipínského prezidenta doprovázeli zástupce velitele Přímořské flotily smíšených sil TOF kontraadmirál Eduard Michajlov a ruský velvyslanec na Filipínách Igor Chovajev.

Jak sděluje agentura, současně s bitevní lodí „Аdmirál Tribuc“ kotví v manilském přístavu na pětidenní návštěvě dobré vůle i velký ruský námořní tanker „Boris Butoma“.

Filipínský ministr zahraničí Perfecto Yasay předtím oznámil, že prezident státu navštíví začátkem roku 2017 Moskvu, kde povede rozhovory o celé řadě dohod, které se částečně týkají i výzbroje a komunikačních prostředků.

Nynější filipínská vláda usiluje o rozvíjení užších vztahů s Ruskem v souladu s kursem „nezávislé zahraniční politiky“ a možná se jí podaří dosažení tohoto cíle uspíšit, pokud budoucí administrativa zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa sníží stupeň nevraživosti ve vztazích s RF, poznamenal Yasay.

Zdroj: ТАSS

Duterte nabídl ruské flotile, že může kotvit na Filipínách «kdykoliv bude libo»

Prezident Rodrigo Duterte nabídl ruským lodím, že mohou ve filipínských přístavech kotvit v jakékoliv době. Vyjádřil také naději, že se Rusko stane spojencem a příznivcem Filipín.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte vyjádřil naději, že se Rusko stane spojencem a ochráncem jeho země. Při své návštěvě na jedné z lodí vojenské námořní flotily (VMF) Ruska v manilském přístavu nabídl ruským lodím kotvit na Filipínách «v jakékoliv době», jak oznamuje Reuters.

«Vítáme naše ruské přátele. Můžete zde zakotvit v jakékoliv době a za jakýmkoliv účelem – ať už pro doplnění zásob nebo jako náš spojenec a pro naši ochranu», — řekl.

Jak oznamuje Reuters, toto oznámení učinil Duterte po vyjádření ruského velvyslance Igora Chovajeva o připravenosti Ruska dodávat Filipínám zbraně. Filipínský prezident zvažuje možnost konání cvičení vojenského námořnictva společně s Ruskem. K tomu obě strany mají podepsat příslušný dokument.

4. ledna vešlo ve známost, že do Manily připluly velká ruská bitevní loď VMF «Аdmirál Tribuc» a tanker «Boris Butoma». Námořníky přivítalo velení domácího vojenského námořnictva.

V prosinci Duterte pohrozil USA zrušením smlouvy, která povoluje přítomnost amerických ozbrojených sil na filipínském území. Tento dokument byl podepsán v roce 1998. Povoluje přítomnost vojsk USA na filipínském území za účelem konání společných cvičení.

Zdroj: RBC (Russian Business Consulting)

Zdroj: http://zakonvremeni.ru/component/content/article/13-3-/29824-duterte-nadeetsya-chto-rossiya-stanet-dlya-filippin-soyuznikom-i-zashhitnikom.html

loading…

Není zde článek celý?