Guccifer 2.0 obviňuje USA z ‘falšování důkazů,’ odmítá napojení na Rusko

5878176ac36188a3388b465eEntita, o níž se tvrdí, že to je tajemný hacker nebo hackeři, zvaná Guccifer 2.0, říká, že to, co jemu nebo jim umožnilo získat přístup k soukromé informační kampani, je „zranitelnost“ počítačového software Demokratické strany, a nikoliv činitelé ruského státu.. Guccifer 2.0, který se přihlásil k odpovědnosti za prolomení dokumentů Národního demokratického výboru (DNC), se poprvé od listopadu, jak se zdá, ohlásil online.

Guccifer 2.0 byl podle US Intelligence Community spojován s ruskou vládou, pokud jde o obvinění z vměšování do voleb.

Odkaz na krátký článek, ve kterém Guccifer 2.0 odmítá obvinění ze zapojení Ruska.

Čtvrteční post na blogu, který nemohl být ověřen kanálem RT, pochází z téhož pramene, jako dříve uniklé dokumenty DNC.

“Rád bych vysvětlil dostatečně jasně, že tato obvinění jsou neopodstatněná. Nemám žádný vztah s ruskou vládou. Chtěl bych ještě jednou prohlásit, že konám v souladu se svými vlastními politickými názory a vírou,“ říká se na blogu Guccifer 2.0.

“Na konferenci o budoucnosti kybernetické bezpečnosti v Evropě, která se konala loni v září v Londýně, jsem už vysvětlil, že jsem použil jiný způsob na proniknutí do sítě DNC. Našel jsem slabé místo v software NGP VAN, který je instalován v systému DNC”

Předpokládaná hackerská entita dodala, že se domnívá, že americké špionážní agentury „svévolně falšují důkazy“, aby zlehčily porážku Demokratické strany v nedávné prezidentské kampani.

„Podle mého názoru nahrávají demokratům, kteří se snaží připsat svůj neúspěch zásahům zvenčí.“

Jméno Guccifer 2.0 bylo nepochybně zvoleno na počest rumunského hackera Marcela Lehela Lazara, který je znám jako Guccifer, a který v současnosti sedí ve vězení za početné kybernetické zločiny, včetně prolomení počítačových sítí amerických oficiálních činitelů.

Zdroj: https://www.rt.com/usa/373521-guccifer2-denies-russia-hacked-dnc/

loading…

Není zde článek celý?