Hacker Guccifer označil americké nařčení proti Rusku za „falešnou kybernetickou válku“

Rumunský hacker Marcel Lehel Lazar, známý jako Guccifer, tvrdí, že prohlášení administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy, týkající se údajného zasahování Ruska do listopadových prezidentských voleb jsou podvrh.

Ve svém středečním projevu z vězení v rozhovoru s Fox News, Lazar zdůraznil, že obvinění jsou „falešná kybernetická válka“ a že ve Spojených státech přetrvává „hysterie“ pokud jde o Rusko, která pochází ze studené války.

Administrativa odchozího prezidenta Baracka Obamy nařídila minulý týden vyhoštění 35 ruských diplomatů, uzavření dvou ruských diplomatických zařízení a nové sankce proti šesti ruským jednotlivcům a pěti subjektům za údajné zasahování Moskvy do prezidentských voleb v roce 2016, něco, co Kreml opakovaně odmítl.

Ruští představitelé označují americká obvinění za absurdní a tvrdí, že jsou určeny k odvrácení pozornosti americké veřejnosti od odhalené korupce a jiných naléhavých domácích problémů.

Marcel Lehel Lazar, hacker, který je znám pod jménem Guccifer, byl odsouzen k 52 měsícům vězení americkými orgány v roce 2016 za to, že se naboural do osobních e-mailů a účtů sociálních médií asi 100 Američanů, včetně dvou bývalých prezidentů, bývalého člena amerického kabinetu, bývalého člena Sboru náčelníků štábu a bývalého prezidentského poradce.

(Foxnews.com/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?