Hotovost již není déle králem: měnové války, vyřazování fyzických peněz započalo

92853-004-E3A33057-400x322Jak je fyzická měna ve světě vzrůstající měrou vyřazována , zdá se, že éra kde „hotovost je králem“ spěje ke svému konci. Země jako je Indie či Jižní Korease rozhodly omezit přístup k fyzickým penězům právně, a další začínají testovat digitální peněžnky pro svoje centrální banky. Válka proti hotovosti nebude vybojována přes noc, a měření sil bude pokračovat v jakékoli zemi, kde se občané obracejí k alternativám jako jsou drahé kovy nebo decentralizované kryptoměny. Ačkoli se tento přechod může zdát jako přirozená progrese do digitálního věku, skutečná motivace pro zbavení se hotovosti je přímo zlověstná.

Bezprecedentní tajná úmluva mezi vládami a centrálními bankami, která se udála v roce 2008, vedla k pomocím, nulovým úrokovým sazbám a kvantitativnímu uvolňování  v měřítku, jaké jsme nikdy v historii nezažili. Tato rozhodnutí, jež byla učiněna pod nátlakem a na schůzích za zavřenými dveřmi, vytvořila půdu pro tuto nevyhnutelnou demisi papírových peněz.

Obětování stability národních měn bylo použito jako cesty k podpoře upadajících soukromých institucí ve světě. Opětovným odsunutím řešení problému byrokrati a bankéři zpečetili osud finančního systému tak, jak jej známe.

Měnová válka byla vyhlášena a zajistila, že U.S. dolar, euro, jen a mnohé další měny jsou spojeny v sebevražedném paktu. Tisk peněz a nekonečně narůstající dluh jsou politikami, které erodují základní hodnotu každého dolaru v peněženkách lidí, jakož i digitálních fondů v jejich bankovních účtech. Tato nová válka operuje ve stínu ignorance veřejnosti, pomalu podkopává sociální a ekonomickou stabilitu prostřednictvím inflace a dalších následků centrální kontroly. Zatímco Federální rezerva vede zbytek světových centrálních bank do záhuby, vortex, který vytváří, se dotkne každého v globalizované ekonomice.

Peter Schiff, prezident Euro-Pacific Capitalu, napsal několik knih o stavu finančního systému. Jeho zaměření je na dlouhodobé důsledky let vládní a centrálně bankovní manipulace státních měn:

„Nikdy v průběhu historie národní ekonomika neselhala, neboť její měna byla příliš silná… Názor, že slabá měna je žádoucí je tak absurdní, že mohl být pouze určen k tomu, aby sloužil politické agendě těch co připravují pokles. A zatímco neobviňuji tvůrce politiky z vymýšlení sebestředných pohádek (to je jejich povaha), nacházím extrémní vinu v těch hypnotizovaných členech mediálního a finančního establišmentu, kteří nechali svůj rozum za dveřmi. Měnová válka je odlišná od jakéhokoli jiného druhu konvenční války, v níž se má objekt zabít. Národ, který uspěje ve způsobení největší škody svým vlastním občanům vyhraje válku.“ (zvýrazněno)

Jestliže chcete zahlédnout, jak příběh končí, vše co musíte udělat je podívat se na Venezuelu, kde vláda zničila hodnotu bolívaru (a intervence USA problém dále zhoršila). Zoufalství přemohlo zemi a vedlo ženy až k prodeji vlastních vlasů, aby se uživily. Zatímco míra zločinu a vražd narostla na největší úroveň všech dob, nejnebezpečnější hrozbou  pro Venezuelany bylo extenzivní vládní plánování. Peníze, pro které pracují a spoří jsou nyní tak bezcenné, že se váží, místo aby se počítaly. Štosy bankovek se nosily v batozích a scéna připomíná hyperinflaci weimarského Německa  zažitou ve 20. letech minulého století. Málo západních států kdy předtím zažilo měnovou krizi, což znamená, že mnozí jsou slepí k nevyhnutelným následkům, jež vyplynou z nekončícího stimulu, který jsme viděli od roku 2008.

Aby zabránili tomuto chaosu v rozšíření do zbytku světa, představitelé jsou ochotni učinit cokoli je nutné, ale toto má svoji cenu. Místo aby se museli obávat, že budou muset vozit peníze na trakařích, strach v bezhotovostní společnosti bude pravděpodobně pocházet z omezeného přístupu zákazníků k uloženým penězům. Když zde nebude žádná fyzická cesta, aby se konzumenti zmocnili svého bohatství, bankovní zájmy určí, kolik je k dispozici.

Úroveň důvěry, kterou lidé stále mají v současný systém je neuvěřitelná. Dokonce i po desetiletích nekompetence, manipulace a nezodpovědnosti se veřejnost stále chytá vlády a zavedeného pořádku jako dítě, které se učí plavat. Zodpovědnost, jež přichází s nezávislostí, zastrašila celou populaci do nechávání rozhodnutí na takzvaných ´expertech.´  A světe div se, tito důvěřovaní tvůrci politik mají agendu, aby obrali vás a budoucí generace o prosperitu.

Některými z mála nadějí v této válce proti centralizaci jsou peer-to-peer technologie jako Bitcoin či Ethereum. Tyto inovativní platformy mají potenciál otevřít trhy, jenž obcházejí státem kontrolovaná Ponzi schémata. Budoucí vývoj krypto aktiv má masivní potenciál, ale být kooptován je  skutečné nebezpečí.

Největší hrozbou pro individuální svobodu je finanční závislost, a dokud bude vaše jmění pod něčí kontrolou, nikdy si nemůžete být úplně jistí. Naneštěstí se stávají stále populárnější soukromé blockchainy a vytvářejí trojské koně pro ty, kteří se této technologii pouze učí (oproti tomu účetní  kniha transakce Bitcoinu je veřejná). Bez centralizovaného aspektu finanční sítě je to pouze obří sledovací databáze, která může být snadno kompromitována stejně tak jako každá jiná.

Světové ekonomické fórum vydalo zprávu o budoucnosti finanční infrastruktury. Giancarlo Bruno, předseda Odvětví finančních služeb na WEF (Světovém ekonomickém fóru) prohlásil:

„Spíše než aby zůstal na okraji finančního průmyslu, blockchain se stane jeho tlukoucím srdcem. Pomůže budovat inovativní řešení napříč průmyslem a stane se ještě více integrovaným do struktury finančních služeb tak jako sálové počítače, služby zasílání zpráv a elektronické obchodování to učinily předtím.“

Seznam zemí, které zkoumají integrování blockchainové technologie do svého centrálně bankovního systému je rozsáhlý. Abychom jmenovali alespoň pár; Singapur, Ukrajina, Francie, Finsko a mnohé další jsou v procesu výzkumu a testování nových možností.

Pro ty, kdo oceňují více hmatatelné bohatství, je skvělým prvním krokem diverzifikace do tvrdých aktiv jako je zlato či stříbro. Není to o tom stát se milionářem nebo rychle zbohatnout, ale spíše použít drahých kovů jako prostředků pro dlouhodobé investování. Bez ohledu na to, jaké události se odehrají v průběhu následujících desetiletí, jmění zachované ve fyzické formě je bezpečnější než jakékoli jiné aktivum. Před čtyřiceti lety bylo možné spořit peníze v bance a během času akumulovat úroky, ale tato možnost již déle neexistuje. Ti kdo se nedokáží adaptovat na tuto novou finanční šedou zónu pravděpodobně skončí jako otroci dluhu na dlouhé léta.

Kontrola a sebevědomí jsou dvěma nejdůležitějšími věcmi v systému, v němž žijeme. Jakmile budou tyto digitální pavučiny uvedeny do provozu, schopnost pro jedince udržet si soukromí nebo anonymitu neudělá nic jiného než zmizí. Pouze prostřednictvím pochopení, že jsou činěny subverzivní akce, se lidé mohou chránit před tím, aby museli vložit svoji budoucnost do rukou někoho jiného. Hotovost, která umožní volné transakce bez daňových zátěží nebo státní skrutiny již nebude déle existovat. Bude zde mnoho racionalizací pro bezhotovostní společnost v následujících letech, ale pokud se jako první neopraví tento rozbitý finanční systém, pouze to zajistí, že se despotismus získá ještě robustnější oporu.

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/cash-is-no-longer-king-currency-wars-the-phasing-out-of-physical-money-has-begun/5562582

loading…

Není zde článek celý?