Jednomu z vůdců IS se podařilo dostat do Evropy spolu se 400 ozbrojenci

http--pravdaurfo.ru-sites-default-files-1_1199Jednomu z vůdců teroristické skupiny „Islámský stát“ jménem Lavdrim Muchakseri se podařilo dostat do Evropy spolu s podřízenými ozbrojenci v počtu 300 až 400 lidí. V úterý o tom informoval na svém webu deník Daily Mail. S odvoláním na zdroje v italské rozvědce deník oznámil, že Muchakseri a armáda jeho spolubojovníků opustili zónu bojů v Sýrii poté, co IS v regionu postihly obrovské ztráty. V převlečení mezi uprchlíky nakonec pronikli na území Starého světa spolu s tisíci dalších migrantů, přičemž se pohraničním úřadům nepodařilo jejich totožnost identifikovat.

Daily Mail hlásí, že Muchakseri, který je rodákem z Kosova, odjel do Sýrie v roce 2012 a na straně IS bojoval pod přezdívkou Abú Abdalláh al-Kosovo. Tam se „proslavil“ nejen jako vůdce teroristů pocházejících z jeho rodného kraje, ale také jako člověk, který se aktivně podílel na náboru nových bojovníků IS mezi Albánci. Objevil se také v jednom z propagačních videí IS a rovněž na fotografii na internetu: v obou případech se brutálně zbavoval rukojmích.

Podle informací novin se Muchakseri nyní vrátil domů a není to poprvé: už v roce 2013 se mu podařilo proniknout do Kosova a vrátit se zpět do Sýrie. Vydání dále tvrdí, že tento terorista spolu se svým komplicem z IS Ridvanem Hakifi stál za naplánováním a spácháním útoků na mezinárodní a vládní instituce v Kosovu s cílem ustanovit zde vládu svého uskupení, a stál i za bombovými útoky v tomto kraji na kostely Srbské ortodoxní církve, ale také za plány na spáchání teroristického útoku proti fotbalovému týmu Izraele během jeho zápasu s týmem Albánie.

Zdroj: http://zakonvremeni.ru/component/content/article/16-6-/29801-smi-odnomu-iz-glavarej-ig-udalos-probratsya-v-evropu-vmeste-s-400-boevikami.html

loading…


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?